نقد «نشت نشا» رضا اميرخاني در دانشگاه تهران

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۴۴
 
 
كتاب «نشت نشا» نوشته رضا اميرخاني توسط انجمن علمي ارتباطات دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران نقد مي‌شود.\
نقد «نشت نشا» رضا اميرخاني در دانشگاه تهران
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين كتاب كه به بررسي فرار مغزها مي‌پردازد با حضور رضا اميرخاني نويسنده آن، توسط دكتر مسعود كوثري (عضو هيئت علمي دانشگاه تهران) و حميدرضا ابك (روزنامه نگار) نقد و بررسي مي‌شود. حاضرين در اين جلسه به نقد، بررسي، پرسش و پاسخ پيرامون نشت نشا مي‌پردازند.

اميرخاني در گفت‌وگويي در رابطه با علت نگارش اين اثر گفته است: در سفري كه به امريكا رفته بودم، كه قريب به يكسال هم طول كشيد و نگراني من از بابت از دست رفتن زبانم مرا بار ديگر به وطن كشاند، به سنت هميشه خودم خاطره‌نگاري مي‌كردم. در زمان بازگشت به مرور آنها پرداختم و تصميم به انتشار آن گرفتم. پس از مدتي نگارش به مسايلي برخوردم كه آنها جذبه بيشتري برايم پيدا كرد و مشغول نوشتن آنها شدم. ثمره اين نگارش‌ها كتابي شد به نام «نشت نشا» كه در آن به مسئله فرار مغزها و راه‌هاي بومي كردن توليد علم با توجه به برداشت‌هايم در طول اقامت در امريكا پرداختم.

انجمن علمي ارتباطات اجتماعي دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران، اين نشست نقادانه را با نگاهي ويژه به پديده فرار مغزها، روز سه شنبه 10 ارديبهشت، ساعت 12 در تالار ابن خلدون برگزار مي‌كند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18917