طهوری «سکاها» را به بازار کتاب می‌فرستد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
 
 
چاپ نخست «سکاها (700 تا 300 پیش از میلاد)» تالیف «یوگنی واسیلیویچ چرننکو» با ترجمه بهزاد معینی‌سام و چاپ سوم «تاریخ عثمان پاشا» تالیف نصرالله صالحی به‌زودی از سوی انتشارات طهوری راهی بازار کتاب می‌شود.-
طهوری «سکاها» را به بازار کتاب می‌فرستد
 
سید احمدرضا طهوری به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ گفت: چاپ نخست کتاب «سکاها (700 تا 300 پیش از میلاد)» نوشته «یوگنی واسیلیویچ چرننکو» با ترجمه بهزاد معینی‌سام به‌زودی راهی بازار کتاب می‌شود. این کتاب درباره سکاها از قوم‌های قدیم ساکن ایران که در دوره هخامنشیان و پیش از آن می‌زیستند، نوشته شده است.

این ناشر افزود: کتاب «تاریخ عثمان پاشا (شرح یورش عثمانی به قفقاز و آذربایجان و تصرف تبریز)» تالیف ابوبکر بن عبدالله به اهتمام یونس زیرک با ترجمه،‌ مقدمه جدید و افزودن حدود یک‌صد صفحه توضیح از سوی نصر‌الله صالحی تجدیدچاپ خواهد شد. 

وی درباره این کتاب بیان کرد: «تاریخ عثمان پاشا» از منابع دست اول صفویه و عثمانی به‌شمار می‌رود که به برخوردهای ایران و عثمانی در منطقه قفقاز پرداخته و به‌دلیل این‌که نویسنده در این برخوردها حضور مستقیم داشته و یادداشت‌های روزبه‌روز تهیه کرده، از سندیت بسیاری برخوردار است. 

طهوری به کتاب دیگر دکتر صالحی اشاره کرد و گفت: چاپ سوم «گنجینه خواف» مجموعه درس‌ها و یادداشت‌های روزانه شهید سید حسن مدرس در تبعید به کوشش نصرالله صالحی نیز با 50 صفحه افزوده و پیوست‌های جدید، همراه با تعدادی از نامه‌های مدرس به تازگی منتشر شده است. این کتاب پس از یک‌سال انتظار در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 188511