منظومه «ضربان ذات» به ایستگاه نقد و بررسی رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۱
 
 
نشست نقد و بررسی منظومه «ضربان ذات» (عطش‌نامه) اثر قربان ولیئی، 25 آذر ماه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می شود._
منظومه «ضربان ذات» به ایستگاه نقد و بررسی رسید
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «ضربان ذات» شامل منظومه‌ای بلند در قالب غزل، مثنوی است که با نگاهی عرفانی به واقعه عاشورا و شخصیت امام حسین (ع) سروده شده است.

این منظومه عاشورایی به‌ هم پیوسته سروده قربان ولیئی در 54 صفحه و در قطع جیبی منتشر شده و در برخی از بخش‌ها با تصاویری از واقعه عاشورا همراه است.

این شاعر پیش از این درباره رویکردش به واقعه عاشورا در این منظومه گفته بود: «در ذهن من تمامی ابعاد واقعه عاشورا یعنی سوگ، حماسه و عرفان بوده است و این سه عنصر در منظومه بازتاب پیدا کرده‌اند، اما در ظاهر غلبه با وجه یا رویکرد عرفانی واقعه عاشورا است.»
 
قربان ولیئی متولد سال 1346 در کرمانشاه و دارای دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت مدرس است. در سال‌های گذشته، 6 مجموعه شعر از او با عنوان‌های «گفتم به لحظه نام تو را جاودانه شد»، «گزیده شعر معاصر ایران»، «ترنم داوودی سکوت»، «با دو چشم دچار یکتایی»، «باید نوشت نام تو را با پرنده‌ها» و «جوان شدن جاودانگی» از این شاعر به چاپ رسیده است.

«ضربان ذات» در 54 صفحه با شمارگان هزار و 200 نسخه و قیمت دو هزار تومان از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر و راهی بازار کتاب شد.

این نشست، دوشنبه 25 آذرماه از ساعت 15 تا 17 در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، واقع در سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان استاد مطهری شمالی، نبش ارغوان شرقی برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 188499