حافظ موسوی: معاون فرهنگی ارشاد دروغگو نیست!

 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۴
 
 
حافظ موسوی، شاعر گفت: من معتقدم که آقای صالحی با مشکلات نشر آشنا هستند و دروغ نمی‌گویند. ایشان نگاه مثبتی به وضعیت اهالی قلم دارند. دوست دارم صدایم را به گوش ایشان برسانم، چون از دوره گذشته برای انتشار آثارم با مشکل مواجه بوده‌ام.-
حافظ موسوی
 
حافظ موسوی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، موسوی گفت: من معتقدم که آقای سیدعباس صالحی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد دروغ نمی‌گویند و با نگاه مثبت به قضایا می‌نگرند. خوشبختانه ایشان تا حد زیادی با مشکلات نویسندگان و شاعرانی مثل من آشنایند در حالی که در گذشته هر چه تلاش کردم صدایم را به گوش مسوولان برسانم بی فایده بود.

این شاعر افزود: گویا در وزارت ارشاد فهرستی از نام نویسندگان و شاعرانی وجود داشت که ممنوع‌القلم بودند و نام من هم به دلیلی که نمی‌دانم چیست در این فهرست قرار گرفته بود و موانعی برای انتشار کتاب‌هایم ایجاد می‌شد؛ مثلا به تازگی از وزارت ارشاد به من گفتند که مجوز کتاب «مادیان سیاه» گم شده است.

وی گفت: یک کتاب گزیده اشعار هم دارم که اصلاحات روی آن انجام شده اما هنوز مجوزش آماده نیست. به گمانم بهتر است بنا به گفته رییس جمهوری محترم، نویسنده ممنوع القلمی که در ایران زندگی می‌کند، سریع القلم شود.

این شاعر در ادامه گفت: انتشارات مروارید قرار بود کتاب گزیده اشعارم را منتشر کند و نشر ثالث کتاب «مادیان سیاه» را به چاپ برساند، اما هر دو با مشکل روبه‌رو شدند.

شاعر مجموعه شعر «زن، تاریکی، کلمات» یادآور شد: پس از نامه‌نگاری‌‌هایی که با مسوولان وزارت ارشاد داشتم، نتیجه‌ای نگرفتم و فهمیدم صدایم به گوش آن‌ها نرسیده، تصمیم گرفتم این خبر را رسانه‌ای کنم.

موسوی متولد رودبار گیلان است. وی مدتی دبیر هیأت مدیره مجله کارنامه بود و اکنون به همراه محمد شمس لنگرودی و شهاب مقربین مدیر انتشارات آهنگ دیگر است. 

از آثار او می‌توان به «دستی به شیشه‌های مه گرفته دنیا»(برنده جایزه گردون)، «سطرهای پنهانی»، «شعرهای جمهوری»، «زن، تاریکی، کلمات», «خرده ریز خاطره‌ها و شعرهای خاورمیانه»، «پانوشت‌ها در نقد و بررسی آراء نیما یوشیج» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 187122