زندگینامه نیکولو ماکیاولی برنده جایزه «گولو مان» شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۱
 
 
فولکر راینهارت مورخ آلمانی برای نگارش کتاب زندگینامه نیکولو ماکیاولی به عنوان نخستین برنده جایزه «گولو مان» در زمینه تاریخ نگاری معرفی شد./
زندگینامه نیکولو ماکیاولی برنده جایزه «گولو مان» شد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، هیات داوران این زندگینامه را به خاطر هوشمندانه بودن و نیز به آن دلیل که به نحو گویایی به رشته تحریر درآمده‌است، شایسته تحسین و قدردانی دانست. راینهارت در این کتاب خود ماکیاولی (1469 تا 1527) فیلسوف، دیپلمات، شاعر، آهنگساز و نمایشنامه‌نویس مشهور ایتالیایی را با همه تناقض‌هایش توصیف کرده‌است. نویسنده در بخشی از این کتاب می‌نویسد: «این مرد عوام‌فریب و تابوشکن بود، اما دچار شکست‌های سیاسی نیز شده بود.»

فولکر راینهارت متولد 21 ژوئن 1954 در رندسبورگ است.این مورخ آلمانی که در دانشگاه فرایبورگ در سوییس در رشته تاریخ به تدریس مشغول است، به عنوان کارشناس دوره رنسانس ایتالیا نیز شناخه می‌شود. راینهارت کتاب «ماکیاولی یا هنر قدرت» را سال 2012 منتشر کرد. تازه‌ترین اثر وی کتاب زندگینامه‌ای با عنوان «پیوش دوم؛ پاپی که رنسانس با او آغاز شد» است که امسال وارد بازار شد.

جایزه «گولو مان» که 15 هزار یورو ارزش دارد از سوی انجمن «گولو مان» شهر لوبک راه‌اندازی شده‌است. گولومان که از سال 1909 تا 1994 می‌زیست، پسر توماس مان نویسنده مشهور برنده جایزه نوبل ادبی کشور آلمان بود که به عنوان مورخ ادبیات به شهرت رسیده بود و این جایزه نیز به نام وی نامگذاری شده‌است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 185806