«در جهت عکس» به چاپ پنجم رسید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۳
 
 
پنجمین چاپ «در جهت عکس» اثر یوریک کریم‌مسیحی منتشر شد. چاپ پیشین این کتاب سال گذشته به بازار کتاب راه یافت./
یوریک کریم‌مسیحی
 
یوریک کریم‌مسیحی

کریم‌مسیحی به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: کتاب «در جهت عکس» شامل 39 عکس از تاریخ عکاسی از سال 1843 تا 2005 است که برای هر کدام از آن‌ها مقاله‌ای نوشته‌ام. 

این منتقد هنری درباره چرایی انتخاب 39 عکس، گفت: من به اعداد غیر رند، علاقه دارم و به همین دلیل 39 عکس انتخاب کردم. البته قصد دارم مجلدات بعدی این کتاب را نیز آماده انتشار کنم.

وی افزود: تری برت، منتقد و هنرشناس آمریکایی و نظریه‌پرداز مشهور عکس در سطح جهان بر این کتاب مقدمه نوشت. وی در این مقدمه ابراز امیدواری کرده که این کتاب به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شود. همچنین دوست عزیزم اسماعیل عباسی، مترجم کتاب‌های تخصصی عکس نیز یادداشتی برای این کتاب نوشته است. 

کریم‌مسیحی درباره عکاسان صاحب اثر در این کتاب، گفت: ویلیام یوجین اسمیت، ویلیام هنری، فاکس تالبوت، هانری کارتیه‌برسون، ورنر بیشوف، ارنست هافت، برنیس ابوت و تاد هیسلر، از جمله عکاسانی هستند که اثری از آن‌ها در این کتاب گنجانده شده‌است. 

این نویسنده، همچنین اظهار کرد: جدیدترین کتاب من «شب سپیده می‌زند؛ باری دیگر» است که در اصل جلد دوم «شب سپیده می‌زند» به حساب می‌آید. اغلب عکس‌های درج شده در این کتاب، رنگی است و تاریخ آثار تا سال 2012 است. با توجه به تجربه جلد نخست این کتاب، به دیده شدن این کتاب خوشبینم. 

کریم‌مسیحی گفت: این روزها کارهای نهایی کتاب دیگری با عنوان «عکس و دیدن عکس» را انجام می‌دهم. این اثر، یک کتاب آموزشی درباره چگونگی دیدن و تحلیل عکس است. 

چاپ پنجم کتاب «در جهت عکس؛ 39 عکس، 39جستار» یوریک کریم مسیحی با شمارگان هزار نسخه، 212 صفحه و قیمت 16 هزار و 500 تومان از سوی نشر بیدگل روانه کتابفروشی‌ها شده‌است. 

نخستین انتشار کتاب «در جهت عکس» در سال 1389 و چاپ‌های سوم و چهارم آن نیز در سال گذشته (1391) در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان قرار گرفته‌بود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 184617