گفت‌وگو با منتخبان جایزه کتاب فصل

خرقانی: کوشیدم کتابی مرجع و با صبغه‌ای نو بنویسم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۲
 
 
نویسنده کتاب زیباشناسی قرآن از نگاه بدیع، برگزیده جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی، گفت: در نگارش این کتاب کوشیدم اثری عمیق و مرجع و با صبغه‌ای نو بنویسم و با بازنگری قواعد، چینش و گزینشی مناسب با قرآن کریم را به مخاطبان ارایه دهم.-
حجت‌الاسلام والمسلمین خرقانی
 
حجت‌الاسلام والمسلمین خرقانی
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن خرقانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: کتاب زیباشناسی قرآن از نگاه بدیع حاصل علاقه من به موضوع اثر و سال‌ها پژوهش در این زمینه است. در نگارش این کتاب با نگاهی نو به مباحث زیباشناختی و عرفانی پرداخته‌ام.

وی ادامه داد: تاکنون کمتر کتابی به زیبایی‌های قرآن پرداخته است و کتاب‌هایی که موجودند با صبغه‌ و قواعدی سنتی نگاشته شده‌اند اما در این کتاب قواعد قرآن را با چینش و گزینش جدید جست‌و‌جو کردم و همچنین نمونه‌های مغفول در حوزه زیباشناسی را بازیابی کردم و در قالب کتاب نوشتم.

این محقق حوزه دین درباره جایزه کتاب فصل  گفت: با توجه به این‌که جایزه کتاب سال، آثار محدودتری را در خود جای می‌دهد، جایزه کتاب فصل این محدودیت را جبران می‌کند. جایزه کتاب فصل در ترغیب خوب‌نویسی و پرنویسی مولفان نیز بسیار موثر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خرقانی ادامه داد: با وجود کمیت فراوان عناوین کتاب‌ها، نوآوری در آثار بازار نشر کم دیده می‌شود و به نظر می‌رسد برخی مولفان تنها هدفشان نوشتن است و به موضوع مورد نظر کمتر اهمیت می‌دهند. کتاب فصل می‌تواند مخاطب را به سوی انتخاب کتاب فاخر سوق دهد.

وی در ادامه پیشنهاد داد: اگر مانند جشنواره‌ فیلم فجر، کتاب‌های خوب را به عنوان کاندیدای کتاب منتخب معرفی و از میان آن‌ها آثار شایسته تقدیر و برگزیده را اعلام کنند، انگیزه برای بهتر نوشتن میان نویسندگان و محققان بالاتر می‌رود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 181849