گفت‌وگو با منتخبان جایزه کتاب فصل

گائینی: دامنه جایزه کتاب فصل را گسترش دهید

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۰
 
 
مترجم کتاب «بیوشیمی ورزشی و سوخت و ساز فعالیت ورزشی» اثر برگزیده بیست و پنجمین جایزه کتاب فصل، گفت: هر اقدامی برای حمایت از کار فرهنگی ارزشمند است و کتاب فصل نیز از جمله این اقدامات به شمار می‌آید. البته ضرورت دارد دامنه آن گسترش یابد تا توجه به نگارش علم از جایگاه ثانویه به جایگاه اولیه ارتقا یابد./
دکتر عباسعلی گائینی
 
دکتر عباسعلی گائینی

دکتر عباسعلی گائینی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: اکنون تالیف و ترجمه کتاب، موضوع ثانویه در علم به شمار می‌آید و با تبلیغ از طریق اقداماتی مانند کتاب فصل می‌توان موضوع ثانویه را به موضوع اولیه تبدیل کرد.

وی درباره کتاب بیوشیمی ورزشی و سوخت و ساز فعالیت ورزشی» اثر برگزیده بیست و پنجمین جایزه کتاب فصل در بخش تربیت ‌بدنی گفت: این کتاب یکی از آثار کاربردی در حوزه ورزش، بیوشیمی و فعالیت‌های ورزشی است که تلاش دارد مطالب کاملی را درباره بیوشیمی و متابولیسم ورزشی ارایه دهد.

این استاد دانشگاه، در رشته تربیت ‌بدنی افزود: مطالب ارایه شده در کتاب «بیوشیمی ورزشی و سوخت و ساز فعالیت ورزشی» علاوه بر کاربردی بودن، بسیار جذاب اند. این جذابیت برای من به گونه‌ای بود که ترجمه آن را در 13 روز به پایان بردم.

وی یادآور شد: اکنون این اثر در دسترس عموم قرار دارد و با آن‌ که مدت کمی از انتشار آن می‌گذرد، منبع درسی و مطالعاتی دانشجویان رشته تربیت‌بدنی به شمار می‌آید.

مراسم پایانی بیست و پنجمین دوره جایزه کتاب فصل اکنون در سرای اهل قلم خانه کتاب واقع در تهران، خیابان فلسطین جنوبی، خیابان شهید مظفر،کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 برپاست.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 181829