«پگاه آهنگراني» در گفت و گو با «ايبنا»

فيلم زندگی «غزاله علیزاده»ارديبهشت ماه آماده نمايش مي شود

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۴۰
 
 
با به پايان رسيدن تدوين فيلم زندگي«غزاله عليزاده»، اين اثرمستند پس از طي كردن آخرين مراحل فني، تا يك ماه آينده آماده نمايش خواهد شد.«خانه ادریسی‌ها» و « بعد از تابستان» از جمله كتاب هاي «غزاله علیزاده» به شمار مي روند.
پگاه آهنگراني
 
پگاه آهنگراني
«پگاه آهنگرانی» بازيگر سينما در گفت و گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در توضيح اين مطلب گفت: تدوين اين فيلم مستند به پايان رسيده است و هم اكنون در حال آماده سازي آخرين مراحل فني هستيم.

وي با بيان اينكه، فيلم زندگي «غزاله عليزاده» ارديبهشت ماه سال جاري آماده نمايش خواهد شد، تصريح كرد: قصد داريم اين فيلم را براي نخستين بار در خانه هنرمندان به نمايش بگذاريم.

اين بازيگر سينما به اشاره به اينكه، شخصیت «غزاله علیزاده» برایم جذاب بود، خاطرنشان كرد: این فيلم حاوی گفت ‌وگو با خانواده و دوستان علیزاده‌ است و فيلمبرداري آن در شمال و مشهد انجام شده است.

آهنگرانی افزود: «غزاله علیزاده» شخصیتی معمولی نیست و تناقض در رفتار او باعث شد، زندگي او را به تصوير بكشم.

بازیگر فيلم «سه زن» با اشاره به اینكه، «خانه ادریسی‌ها» بهترین کتاب «غزاله علیزاده» به شمار مي رود، يادآور شد: علیزاده در 27 بهمن 1325 در تهران متولد و نخستین کتابش به نام « بعد از تابستان» در سال 1355 منتشر شد.

«پگاه آهنگراني» سال 1363 در تهران متولد شد. در سن 6 سالگي و با بازي در فیلم «گربه آوازخوان» وارد عرصه بازيگري شد. وي در دومین بازی کارنامه هنری اش در سن پانزده سالگی بود در فیلم «دختری با کفشهای کتانی» حضور يافت.

آهنگراني براي اين فيلم جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره بدست آورد. وي در نخستين تجربه کارگردانی مادرش به نام «زندان زنان» در سه نقش متفاوت بازی كرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18113