«روایت زنانه از شهر» از دیدگاه‌های متناقض و کلیشه‌ای پرده بر می‌دارد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۱
 
 
«درآمدی بر روایت زنانه از شهر؛ کاوشی نظری در خوانش تجربه‌های زنانه از شهر» از تحقیقات سارا نادری است که به بررسی تعاریف و تصاویر متفاوتی که از زنان در جامعه وجود دارد، می‌پردازد.-
نمایی از بازار تهران
 
نمایی از بازار تهران

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مولف کتاب در جایگاه یک زن ایرانی به مجموعه متنوعی از فعالیت‌های اجتماعی و فردی زنان پرداخته است.

این تحقیق با تعریف و تصاویر متناقضی از زن مواجه است. کلیشه‌سازی‌ها و هویت‌سازی برای بانوان از دیگر مسایلی است که پژوهشگر در این مسیر با آن‌ها روبه‌رو بوده است.

این کتاب بیش از هر چیز به کنکاش درباره کنش‌های زنانه می‌پردازد و دغدغه‌های شخصی یک زن در مسیر زندگی روزمره را بررسی و ارزیابی می‌کند.

مضامین «درآمدی بر روایت زنانه از شهر» در پنج فصل با عنوان‌های کلیات، نگاهی به گذشته؛ انزوا اما همگونی، هویت چند پاره تجربه زیسته زنان امروز شهر تهران، تجربه زنان از شهر و تاثیر آن بر بحران معنا جای گرفته‌اند. خلاصه و نتیجه‌گیری از مباحث و داده‌های تحقیق، پایان‌بخش کتاب است. 

انتشارات تیسا تصمیم دارد نخستین چاپ کتاب «درآمدی بر روایت زنانه از شهر» را در این هفته با شمارگان هزار نسخه در 252 صفحه روانه بازار کتاب کند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 180778