دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران مطرح کرد

حضور اتحادیه ناشران با 300 عنوان کتاب در نمایشگاه فرانکفورت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۷
 
 
محمود آموزگار، دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: از اعلام فراخوان تا به امروز حدود 500 عنوان کتاب به اتحادیه ناشران ارسال شده است که از این میان، 300 عنوان کتاب در نمایشگاه فرانکفورت نمایش داده خواهد شد._
محمود آموزگار
 
محمود آموزگار
دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: با تلاش‌های پی‌درپی، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران توانست متراژ بیشتری را نسبت به سال‌های گذشته در اختیار بگیرد. امسال یک غرفه به متراژ 40 مترمربع برای انجمن ناشران کودک و نوجوان، غرفه‌ای 120 مترمربعی برای موسسه و غرفه‌ای 80 مترمربعی به اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اختصاص یافته است. 

محمود آموزگار ادامه داد: اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران طی فراخوانی از ناشران درخواست کرد تا کتاب‌هایی که شرایط لازم برای حضور در نمایشگاه فرانکفورت را دارند به اتحادیه ارسال کنند. تا به امروز حدود 500 عنوان کتاب به اتحادیه ارسال شده است که این تعداد، با توجه به 70 هزار عنوان کتاب منتشر شده در سال بسیار کم است و انتظار می‌رفت که تعداد بیشتری کتاب تا به امروز به اتحادیه ارسال شود.

به گفته وی، پس از بررسی‌های لازم، 300 عنوان کتاب انتخاب و خلاصه‌ای از این کتاب‌ها به زبان انگلیسی تهیه خواهد شد تا بازدید‌کنندگان به سادگی با محتوای کتاب آشنا شوند.

وی ادامه داد: برای نمایشگاه برنامه‌های ویژه‌ای توسط اتحادیه در نظر گرفته شده است، ویژه‌نامه صنعت نشر به دو زبان فارسی و انگلیسی به معرفی صنعت نشر کشور خواهد پرداخت تا بازدیدکنندگان با نشر ایران آشنا شوند، همچنین در حاشیه این نمایشگاه، میزگردی با موضوع صنعت نشر ایران با حضور سخنرانان ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد، در این میزگرد، مشکلات و موانع سد راه صنعت نشر بیان می‌شود.

آموزگار در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: درخواست ملاقات با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داده شده است و امیدواریم که اتحادیه بتواند ظرف روزهای آینده با علی جنتی دیدار داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 179309