در قالب درآمدی بر فلسفه علمی امانوئل کانت

«قانون اخلاقی در درون من» خواندنی می‌شود

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۰
 
 
کتاب «قانون اخلاقی در درون من،‌ درآمدی بر فلسفه علمی امانوئل کانت»‌ به‌زودی از سوی نشر نی روانه بازار کتاب‌های فلسفی خواهد شد.-
«قانون اخلاقی در درون من» خواندنی می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب قانون اخلاقی در درون من(درآمدی بر فلسفه عملی امانوئل کانت) به‌زودی از سوی نشر نی منتشر می‌شود.

این کتاب را اتفرید هوفه نوشته و رضا مصیبی آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است.

قانون اخلاقی در درون من، کتابی فلسفی است که در آن مجموعه‌ای از نوشته‌های اوتفرید هوفه، یکی از برجسته‌ترین کانت‌شناسان امروز، درباره مبانی فلسفه عملی ایمانوئل کانت ارایه شده است.

هوفه در این اثر به بررسی و واگشایی سیستماتیک مهم‌ترین مفاهیم بنیادی و وجوه شاخص فلسفه اخلاق، حق، تاریخ، دین و نظریه صلح جهانی کانت می‌پردازد. او همچنین مناسبات این حوزه‌ها را با یکدیگر آشکار می‌کند و توان فلسفی آن‌ها را در مقایسه با دیگر مکاتب نافذ فلسفه عملی می‌آزماید.

بخش عمده نوشته‌های گردآوری‌شده در این مجموعه در بسیاری از گروه‌های فلسفه آلمانی‌زبان به‌عنوان متون درسی پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد.‌ این کتاب همچنین شامل گزارشی تاریخی از جایگاه فلسفه عملی کانت در دهه‌های گذشته و اکنون را تشکیل می‌دهد.‌ ضمن آن‌که اصطلاح‌نامه‌ای توضیحی برای درک دقیق‌تر برخی از مفاهیم فلسفه عملی کانت نیز در این کتاب ارایه شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 179275