به بهانه 29 جولای؛ زادروز «کاتلین کرول»

65 سالگی نویسنده «زندگی زنان شگفتی‌‌آفرین جهان»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
 
 
امروز زادروز کاتلین کرول، نویسنده آمریکایی کودک و نوجوان و نویسنده کتاب «زندگی زنان شگفتی‌‌آفرین جهان» است. از این نویسنده تاکنون کتاب‌هایی چون «زندگی زنان شگفتی‌ آفرین جهان»، «زندگی موسیقی‌دان‌ها»، «زندگی نقاشان»، «زندگی نویسندگان» و «زندگی ورزشکاران» در ایران ترجمه و منتشر شده است.-
کاتلین کرول
 
کاتلین کرول
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کاتلین کرول، 29 جولای سال 1952 در فورت لئونارد وود متولد شد. کودکی وی در ویلمت بود و از دبیرستان رجینا دومنیکن فارغ‌التحصیل شد. 

کرول در دانشگاه نورث‌وسترن موسیقی خواند و مدرک کارشناسی خود را در این رشته دریافت کرد. 

وی به عنوان ویراستار کتاب‌های کودکان در کمپانی میدوست به کار مشغول شد و در از 1974 تا 1979 در این شرکت فعالیت کرد. در این سال‌ها بود که وی نخستین آثارش را نوشت. «تریکسی بلدن» مجموعه‌ای بود که کرول در این سال‌ها به آن پرداخت. 

این نویسنده پس از  پنج سال به سن دیگو رفت و در آن‌جا به عنوان یک ویراستار حرفه‌ای شروع به فعالیت کرد. ویراستاری آثار نویسندگانی همچون تومی دیپائولا، او بانتینگ، پاتریشایا هرمس، آن لیندبرگ، یان یوان، آرنولد آدولف، امی شوراتز،‌ جودی دیلتون و لیل لیتک، به کمک وی در نویسندگی آمد.

 در سال 1984 به صورت جدی به نوشتن درباره کودکان همت گمارد. کرول تاکنون 60 اثر برای کودکان نوشته است که بیشتر آن‌ها زندگینامه مشاهیر بوده‌اند. آثار این نویسنده تاکنون جوایز زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. 

از این نویسنده پنج کتاب با نام‌های «زندگی زنان شگفتی‌ آفرین جهان: حکمرانان و انقلابیون و آن‌چه همسایگان می‌گویند» ترجمه غزال بزرگمهر، «زندگی موسیقی‌دان‌ها» ترجمه بهار حسینی‌نیا، «زندگی نقاشان» ترجمه بهنام جلالی جعفری، «زندگی نویسندگان: کمدی‌ها و تراژدی‌ها و آن‌چه همسایه‌ها می‌گویند» ترجمه تینا حمیدی و «زندگی ورزشکاران» با ترجمه نهال حجی در ایران ترجمه و منتشر شده‌اند. 

این نویسنده هم اکنون به همراه همسرش پائول بریور، تصویرگر کتاب کودکان در سن دیگو زندگی می‌کند.


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 175632