فرزند فهیمه رحیمی از چند رمان منتشر نشده وی خبر داد

خالق «بازگشت به خوشبختی» درگذشت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
فهیمه رحیمی، نویسنده و رمان‌نویس معاصر ایرانی صبح امروز، بر اثر بیماری سرطان معده در بیمارستان مهر تهران درگذشت. وی نویسنده رمان‌های مردم‌پسند بود و برخی به او «دانیل استیل» ایران لقب داده‌اند. بابک شیرازی، فرزند رحیمی از چند رمان منتشر نشده وی خبر داد.-
فهیمه رحیمی
 
فهیمه رحیمی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بابک شیرازی، فرزند مرحوم فهیمه رحیمی، با اعلام این خبر، درباره مراسم خاکسپاری این نویسنده گفت: هنوز زمان و مکان مراسم مشخص نیست و در حال انجام کارهای اداری برای خاکسپاری هستیم.

رحیمی مدتی در حوزه خبرنگاری ورزشی و ادبیات کودکان نیز فعالیت داشت. وی با انتشار رمان «بازگشت به خوشبختی» در سال ۱۳۶۹ در 38 سالگی به شهرت رسید. این نویسنده مطرح ایرانی، با داشتن هفت کتاب در میان فهرست ۴۷ کتاب پرفروش پس از انقلاب، رکورددار ‌است.

بسیاری از رمان‌های او مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته‌اند و حدود ۲۳ عنوان از آثارش به چاپ‌های بالای 10 نوبت رسیده‌اند. وی دارای سبک خاصی در ادبیات عامه پسند ایران بود و به وی لقب «دانیل استیل» ایران را داده‌اند.

علاوه بر رمان‌های بزرگسال، مرحوم رحیمی ۲۳ اثر برای کودکان نوشته که تا به حال برای چاپ آن‌ها اقدام نکرده‌ است. شیرازی درباره این آثار گفت: مادرم چندین اثر چاپ نشده بزرگسال هم دارد که تلاش ما این خواهد بود که یادگاری‌های او حتما به دست علاقه‌مندانش برسد. 

«ابلیس کوچک »، «اتوبوس»، «آریانا»، «بانوی جنگل»، «تاوان عشق»، «حرم دل»، «خیال تو »، «سال‌هایی که بی تو گذشت»، «شیدایی»، «همیشه با تو» و «رز کبود» برخی از آثاری به چاپ رسیده به قلم رحیمی هستند. 

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 171631