مدیر نشر نیکو روش: اصلاحات در روند بررسی کتاب از ضروریات چرخه نشر است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶
 
 
مدیر نشر نیکو روش استان یزد با بیان این‌که لازم است کتاب قبل از انتشار بررسی شود، گفت: به اعتقاد من در این برهه از زمان ضروری است که اصلاحاتی در روند بررسی کتاب انجام شود. کوتاه کردن زمان بررسی یکی از این اصلاحات است.-
تصویر تزیینی است
 
تصویر تزیینی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مهدی نیکوروش، مدیر نشر نیکو روش استان یزد اظهار کرد: اکنون زمان بررسی و نظارت بر محتوای کتاب خیلی زیاد است و ما از دولت جدید انتظار داریم تا در نحوه و زمان ممیزی اصلاحاتی انجام دهد.
 
وی تاکید کرد: به اعتقاد من کتاب قبل از انتشار حتما باید ممیزی شود و اگر قرار باشد بررسی کتاب برداشته شود، مطمئنا شاهد یک بی‌نظمی فرهنگی در کشور خواهیم شد.
 
مدیر نشر نیکو روش گفت:‌ اکنون روند و زمان ممیزی کتاب بیش از هر چیز دیگری دردسر ساز است، به‌طوری که ما برای دریافت مجوز انتشار یک کتاب باید ماه‌ها منتظر باشیم. مثلا سه ماه پیش 6 عنوان کتاب را برای بررسی به اداره مربوطه فرستادم اما با گذشت سه ماه هنوز خبری از سرنوشت این کتاب‌ها در دسترس نیست.
 
وی گفت: به‌ اعتقاد من چنان‌چه هیاتی متشکل از کارشناسان زبده فرهنگی در مراکز هر استان برای ممیزی کتاب در نظر گرفته شود، شاهد برطرف شدن خیلی از مشکلات امروزه اهل قلم خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 171607