از سوی دانشگاه علم و صنعت صورت گرفت

انتشار کتاب «فیزیک الکترونیک»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۹
 
 
کتاب «فیزیک الکترونیک» به قلم بن جی.استریتمن نگاشته و توسط غلامحسین رویین‌تن ترجمه شده است. این کتاب به تازگی از سوی انتشارات دانشگاه علم و صنعت به بازار آمد.-
انتشار کتاب «فیزیک الکترونیک»
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «فیزیک الکترونیک» مقدمه‌ای بر ادوات الکترونیکی حالت جامد برای دانشجویان کارشناسی مهندسی برق، مهندسین و دانشمندان و نیز سایر علاقه‌مندان دست‌اندر‌کار نوشته شده است که باید دانش آن‌ها در این زمینه به‌روز شود.

این کتاب به گونه‌ای نگاشته شده است که دانشجویان با داشتن زمینه‌ای از فیزیک سال دوم دانشگاه می‌توانند مطالعه متون روز در مورد قطعات و کاربرد‌های جدید را داشته باشند.

این کتاب حاضر توسط غلامحسین رویین‌تن و در 12 فصل تدوین شده است. ویژگی‌های بلور و رشد نیمه رساناها، اتم‌ها و الکترون‌ها و نیز نوارهای انرژی و باربرها در نیمه رساناها ازجمله فصول این کتاب است.

کتاب«فیزیک الکترونیک» باربر‌های اضافی در نیمه رسانا‌ها و همچنین پیوند‌ها و دیود‌های پیوندی دیگر فصول کتاب حاضر را تشکیل می‌دهند.

مخاطبان این کتاب در ادامه، ترانزیستور‌های پیوند دو قطبی و ترانسیزستور‌های اثر میدانی و مدار‌های مجتمع را به همراه قطعات سوییچ کننده و قطعات مایکروویو با رسانایی منفی را در ادامه این کتاب می‌خوانند.

کتاب«فیزیک الکترونیک» امسال از سوی انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران و در 760 صفحه برای هشتمین بار چاپ و به بهای 39 هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 170686