راه‌اندازی بخش نسخ خطی در کتابخانه علامه رفیعی قزوین

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۵
 
 
احمد دولتی، معاون کتابخانه‌های استان قزوین گفت: بخش کتاب‌های چاپ سنگی، سربی و خطی در قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی شهرستان قزوین با 970 جلد نسخه نفیس، راه‌اندازی می‌شود.-
احمد دولتی
 
احمد دولتی

دولتی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: بخش نسخ خطی این کتابخانه بعد از فهرست‌نویسی و سازماندهی با 970 جلد کتاب چاپ سنگی و خطی که 350 جلد آن از سوی خانواده علامه قزوینی اهدا شده، آغاز به کار می‌کند.

معاون اداره کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اظهار کرد: تا کنون بیش از 400 جلد از کتاب‌های چاپ سنگی، سربی و نسخه‌های خطی این کتابخانه فهرست‌‌نویسی شدند و تلاش می‌کنیم با آغاز اسکن‌کردن منابع این آثار نفیس را به صورت دیجیتالی در اختیار پژوهشگران قرار دهیم.

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین با اشاره به رایزنی با مرکزی در شهرستان قم برای اسکن نسخه‌های خطی کتابخانه علامه رفیعی این شهرستان گفت: این منابع بعد از سازماندهی، فهرست‌‌نویسی و اسکن‌شدن به عنوان یک میراث معنوی در اختیار مخاطبات تخصصی قرار خواهد گرفت.

دولتی درباره راه‌‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه شهرستان قزوین اظهار کرد: سه ایستگاه مطالعه در بیمارستان مهرگان، تامین اجتماعی و استانداری شهرستان قزوین تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به ارسال 15 هزار جلد کتاب برای توزیع میان ایستگاه‌های مطالعه در فاز دوم، گفت: همچنین در فاز سوم طرح ملی ایستگاه مطالعه قرار است پنج ایستگاه مطالعه در مراکز شهرستانی استان قزوین فعال شود.

دولتی با اشاره به افتتاح این ایستگاه مطالعه تا پایان خرداد ماه گفت: قرار است این ایستگاه‌ها ابتدا راه‌اندازی شوند و سپس مراسم افتتاحیه رسمی برای راه‌‌اندازی این ایستگاه‌های مطالعه در نظر گرفته شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 170310