اهتمام دایی به قرائت قرآن از نگاه نویسنده حوزه دین

شخصیت دایی، معرف فرهنگ مذهبی ورزش ایران است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۱
 
 
مدیر تربیت بدنی و سلامت جسمانی جامعة‌المصطفی العالمیه با اشاره به علاقه و اهتمام علی دایی به تلاوت قرآن کریم، از سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان شخصیتی شناخته شده در جهان با اعتقادات مذهبی یاد کرد که معرف فرهنگ اعتقادی ورزش کشورمان است.-
دایی هنگام قرائت قرآن کریم
 
دایی هنگام قرائت قرآن کریم
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن حسینی مرادآبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: همه اعتقادات و باور‌ها الزاما مذهبی نیستند اما پایبندی به اصول و مبانی مذهبی می‌تواند تاثیرات مثبت فراوانی بر گفتار، رفتار و عملکرد افراد بگذراد.

نویسنده كتاب ورزش و تندرستي از ديدگاه آيات و روايات، باورهای مذهبی را یکی از دلایل موفقیت چهره‌های مطرح ورزشی عنوان کرد و افزود: ورزشکاری مانند علی دایی که عنوان آقای گل تاریخ مسابقات فوتبال جهان را به خودش اختصاص داده است و سابقه بازی در تیم‌های مطرح اروپایی را هم دارد، موفقیتش را پایبندی به اصول اخلاقی و اعتقادی دین مبین اسلام می‌داند که در قرآن کریم تاکیدات فراوانی بر آن‌ها شده است.

مرادآبادی حضور دایی به عنوان نماینده کشورمان در مراسم‌های  مختلف فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای معرفی فرهنگ ورزش ایران بسیار موثر دانست و اضافه کرد: شهریار فوتبال ایران نیازی به معرفی من ندارد. وی یکی از چهره‌های برجسته کشورمان است که شهرت و محبوبیتش تنها در حوزه فوتبال و ورزش محدود نمی‌شود و مردم بسیاری از کشورها، ایران را با نام دایی می‌شناسند.

وی افزود: سرمربی پرسپولیس اگر اعتقادات مذهبی‌اش را بروز هم ندهد، این باورها تاثیر غیرمستقیمی بر عملکرد شاگردانش دارد، چرا که رفتار، گفتار و تصمیماتش ناخواسته وام‌دار مبانی مذهبی است. ورزش مقوله‌ای است که به عنوان کانون توجه مردم جهان مطرح است و شخصیت‌هایی مانند دایی می‌توانند نمونه بسیار خوبی برای ورزشکاران مومن و معتقد ایران باشند.

علی دایی متولد اول فرودین 1348 یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران و بازیکن اسبق تیم‌های شهرداری و استقلال اردبیل، صبای قم، تاکسیرانی، بانک تجارت، سایپا و پرسپولیس تهران در کشورمان و تیم‌های آرمینیا بیله‌فیلد، بایرن مونیخ و هرتا برلین آلمان است. وی با 109 گل ملی عنوان آقای گل فوتبال جهان را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است. دایی یک عنوان قهرمانی با سایپا در لیگ برتر و دو قهرمانی با پرسپولیس در جام حذفی ایران را هم در کارنامه مربی‌گری خود می‌بیند. وی به تازگی و برای دومین بار سکان هدایت تیم پرسپولیس تهران را در دست گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 170262