کتابخانه سیار کودکان لبنانی چهار هزار عضو دارد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۲
 
 
مسوولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نخستین کتابخانه سیار لبنان که با همکاری کانون توسط موسسه کشافه‌المهدی(عج) ساخته شده، بازدید کردند. این کتابخانه چهار هزار عضو دارد.-
کتابخانه سیار کودکان لبنانی چهار هزار عضو دارد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مسوولان و کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نخستین کتابخانه سیار لبنان که با همکاری کانون توسط موسسه کشافه‌المهدی(عج) ساخته شده، بازدید کردند.

هدی بهجت، مسوول این کتابخانه واقع در مدرسه المهدی‌(عج) در جریان بازدید از نخستین کتابخانه سیار لبنان، گفت: حدود چهار هزار جلد کتاب در این کتابخانه وجود دارد و نزدیک به چهار هزار دانش‌آموز نیز از امکانات آن استفاده می‌کنند. کتاب‌های موجود در این کتابخانه با موضوع‌های مختلف در گروه‌ سنی کودک و نوجوان و بزرگسال به مخاطبان عرضه می‌شوند. 

بهجت یادآور شد این کتابخانه سیار علاوه بر کتاب، دارای امکاناتی چون دستگاه پخش انواع لوح‌های فشرده، تلویزیون برای نمایش فیلم، 9 رایانه‌ دستی به منظور جست‌وجو در اینترنت، سیستم صوتی و پرده پخش تصاویر است.

مسوول کتابخانه سیار لبنان توضیح داد: سرگرمی‌ها و بازی‌های خلاقی که در مراکز فرهنگی هنری کانون در ایران انجام می‌شود در بیرون از فضای اتوبوس برای کودکان و نوجوانان لبنانی نیز اجرا می‌شود.

کتاب‌هایی از انتشارات کانون همچون 14 معصوم (مجموعه 14 جلدی اختران) که به زبان عربی ترجمه شده، دورریختنی‌ها، روشنان، عروسک‌های توپ تخم‌‌مرغی‌، موش بازیگوش‌، شهر خاطره‌ها، سنگ و رنگ در این کتابخانه در دسترس دانش‌آموزان قرار گرفته است. 

مدرسه المهدی(عج) لبنان دارای هزار و 700 دانش‌‌آموز دختر و پسر در شهر غازیه واقع در جنوب لبنان است که در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند. 

در جریان این بازدید، کارشناسان و مربیان مسوول کانون، کارگاه‌های هنری مختلف، شعرخوانی، قصه‌خوانی، معرفی کتاب، عروسک‌سازی و بازی و سرگرمی را برای دانش‌آموزان مدرسه المهدی لبنان برگزار کردند.

موذن حمزه، مدیر مدرسه المهدی(عج)، در بخش دیگری از این بازدید با بیان این‌که مدارس المهدی با پشتیبانی مقام معظم رهبری و سیدحسن نصرالله در سال 1993 میلادی با سه مدرسه و 600 دانش‌آموز برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تاسیس شده، توضیح داد: اکنون تعداد این مدارس به 14 مدرسه در سراسر لبنان و یک مدرسه در شهر قم با 20 هزار دانش‌آموز رسیده است و هزار و 600 مربی و معلم در این مدارس فعالیت می‌کنند. 

حمزه هدف از تاسیس این مدارس را علاوه بر آموزش، خدمات تربیتی و ایجاد تحول در جامعه شیعیان با روش اسلام ناب محمدی و همسو با موسسه‌های حزب‌الله دانست و گفت: بسیاری از رزمندگانی که امروز در سوریه برای حمایت از مقاومت مشغول نبردند، از فارغ‌التحصیلان این مدرسه هستند.

بابک نیک‌طلب، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، نیز در صحبت کوتاهی که با دانش‌آموزان این مدرسه داشت، اظهار کرد: شعرهایی که من سروده‌ام در کتاب‌های درسی ایران منتشر شده و در شعرهایم تلاش می‌کنم دنیای زیبایی را در شعرهایم برای کودکان و نوجوانان به تصویر بکشم؛ دنیایی که باید برای ظهور امام مهدی(عج) آماده شود.
 
وی از حضور میان دانش‌آموزان لبنانی ابراز خوشحالی کرد و در ادامه گفت: دعا می‌کنم پیروزی و نصرت شامل حال همه مسلمان شود.

مدیران، کارشناسان ستاد و استان‌های تهران، قم، اصفهان و خراسان رضوی روز اول خرداد به لبنان سفر کرده‌اند و فردا، چهارشنبه، هشتم خرداد به ایران باز می‌‌گردند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 169836