«اصول مبانی رفتار حرکتی» خواندنی می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۹
 
 
کتاب «اصول مبانی رفتار حرکتی» اثر «جفری تی. برادر» را دکتر الهه عرب‌عامری و دکتر مرتضی مظاهری به فارسی برگردانده‌اند. این اثر به زودی از سوی نشر علم و حرکت روانه بازار کتاب خواهد شد.-
تصویر روی جلد کتاب
 
تصویر روی جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «اصول مبانی رفتار حرکتی» در حوزه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی نوشته و از دو بخش رفتار حرکتی و زیربنای رفتار حرکتی تشکیل شده است.

این اثر در هشت فصل به عناوین رفتار حرکتی چیست؟، با رفتار حرکتی چه کار می‌توانم انجام دهم؟، مشاهده رفتار، درک چگونگی کنترل حرکت، چگونه مهارت‌های حرکتی را یاد می‌گیریم؟، توانایی و محدودیت‌ها، کاربرد روش‌های تمرینی و جمع‌بندی چرخه یادگیری مهارت حرکتی می‌پردازد.

هدف از تالیف و ترجمه کتاب «اصول مبانی رفتار حرکتی» معرفی اجمالی رشته رفتار حرکتی است. زبان این نوشتار به‌گونه‌ای است که مخاطبان آن را علاوه بر دانشجویان رشته تربیت‌بدنی و رفتار حرکتی، عموم هم تشکیل می‌دهند.

در بخشی از این کتاب آورده شده است: «تعداد معدودی از رفتارهای قابل مشاهده در انسان وجود دارد که حرکت در آن جایی ندارد. بنابراین، یکی از مهم‌ترین تلاش‌های معمول در شناخت رفتارهای آدمی، مطالعه حرکات انسانی است. حرکت یکی از بخش‌های اساسی زندگی است و از اهمیت ویژه‌ای در زندگی ما دارد.»

کتاب «اصول مبانی رفتار حرکتی» با شمارگان یک هزار نسخه و در 184 صفحه به زودی از سوی نشر علم و حرکت روانه بازار کتاب خواهد شد. هنوز بهای نهایی آن تعیین نشده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 168368