با تکیه بر خاطرات دفاع مقدس

جلد چهارم «آموزش داستان‌‌نویسی پیشرفته» منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۱
 
 
چهارمین جلد از کتاب «آموزش داستان‌‌نویسی پیشرفته» به قلم ابوالفضل درخشنده، به آموزش داستان‌نویسی بر مبنای خاطرات دفاع مقدس پرداخته است.-
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب
ابوالفضل درخشنده که تدوین این اثر را بر عهده داشته است، به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: «آموزش داستان‌‌نویسی پیشرفته» حاصل دوره ده‌ترمی کلاس‌های داستان‌نویسی است که چهار سال به‌طول انجامید و دوره نخست آن اسفند‌ماه سال 91 به‌ پایان رسیده بود.

وی درباره ویژگی‌های کتاب «آموزش داستان‌‌نویسی پیشرفته» توضیح داد: این کتاب 40 سرفصل آموزشی دارد که بر پایه خاطرات دفاع مقدس نوشته شده است. سرفصل‌های کتاب به نام آثار شناخته شده ادبیات دفاع مقدس مانند «رقص در دل آتش» و «شطرنج با ماشین قیامت» نام ‌گرفته است.

این داستان نویس حوزه دفاع مقدس در باره دیگر ویژگی‌های کتاب افزود: انواع زبان روایت خاطره، کاربرد‌های عنصر مکان در خاطره‌نویسی، زمان و زبان روایت خاطره، سرفصل‌هایی از این کتاب است. در هر بخش از این کتاب نمونه داستان‌هایی از داستان‌نویسان خوش‌قلم اما گمنام مانند فاطمه کوه‌خضری و اشرف چیره‌دست آورده شده است.

به گفته درخشنده جلد چهارم «آموزش داستان‌‌نویسی پیشرفته» را انتشارات حدیث قلم با شمارگان هفت‌هزار نسخه در 110 صفحه و قطع رقعی منتشر خواهد کرد.

«آموزش داستان‌‌نویسی پیشرفته» مجموعه‌ای‌ ده‌جلدی است که سه جلد پیشین آن را هم انتشارات حدیث قلم منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 166779