پژوهشگاه علوم انسانی به تبیین اهداف پژوهشی خود می‌پردازد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۸
 
 
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در راستای ارایه گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته خود در حوزه پژوهش، چاپ و نشر کتاب و تبیین اهداف سال جاری‌اش نشست خبری برگزار می‌کند.-
پژوهشگاه علوم انسانی به تبیین اهداف پژوهشی خود می‌پردازد
 

روح‌الله رجایی، کارشناس اطلاع‌رسانی و روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: در این نشست که با حضور رییس پژوهشگاه برپا می‌شود، در سه بخش گزارش‌هایی ارایه خواهد شد.

وی ارایه گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته این مرکز در حوزه بازنگری سرفصل‌های دروس عمومی علوم انسانی،‌ نشست‌های نقد و بررسی کتاب و کارگاه‌های مطالعاتی، گزارشی از انتشار کتاب‌ها، نشریات و مجلات علمی و تخصصی و راه‌اندازی و تقویت پرتال جامع علوم انسانی را از موضوعات این نشست عنوان کرد.

رجایی ارایه اطلاعاتی درباره برنامه‌ها و اهداف سال جاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در حوزه فعالیت‌های پژوهشی، نشر کتاب و نشریات را دومین محور این نشست خبری دانست.

کارشناس اطلاع‌رسانی و روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، ارایه گزارشی از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی «جنبش‌های اسلامی معاصر در اندیشه و عمل؛ اخوان‌المسلمین و جنبش‌های اسلامی همسو» که روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت ماه با میزبانی پژوهشگاه برگزار می‌شود، موضوع دیگر این برنامه معرفی کرد. 

دکتر شهرام یوسفی‌فر، معاون پژوهشی و دکتر حمیدرضا آیت‌اللهی، رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این نشست خبری به سخنرانی و ارایه اطلاعات می‌پردازند.

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، نهادی پژوهشی است که به طور عمده، وظیفه تحقیق در علوم انسانی و انجام مطالعات فرهنگی را بر عهده دارد. در حال حاضر این پژوهشگاه دارای پژوهشکده زبان و ادبیات فارسی، پژوهشکده اندیشه سیاسی در اسلام، پژوهشکده تاریخ، پژوهشکده زبان‌شناسی، پژوهشکده علوم اجتماعی، پژوهشکده مطالعات فرهنگ‌ها، پژوهشکده مطالعات تطبیقی اقتصاد، گروه بررسی مسایل زنان، گروه علم و دین، گروه فکرپروری برای کودکان و نوجوانان، گروه غرب‌شناسی، گروه فلسفه و کلام، مرکز تحقیقات امام علی(ع)، مرکز اسناد فرهنگی آسیا و شورای بررسی متون است.

نشست خبری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی سه شنبه(سوم اردیبهشت ماه) ساعت 9 و 30 دقیقه در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 165908