49امین سالگرد زادروز مارگارت پترسون هدیکس

نویسنده «فرار از زمان» امروز متولد شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۷
 
 
مارگارت پترسون هدیکس، خالق کتاب «فرار از زمان» امروز متولد شد.-
مارگارت پترسون هدیکس
 
مارگارت پترسون هدیکس
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مارگارت پترسون هدیکس، نویسنده مشهور آمریکایی نهم آوریل سال 1964 در واشنگتن چشم به جهان گشود.  پدر هدیکس کشاورز بود و غلات کشت می‌کرد و او در مزرعه پدری متولد شد و دوران کودکی خود را در آن‌جا گذراند.

پس از گذراندن دوران کودکی و نوجوانی وارد دانشگاه میامی شد و در رشته خبرنگاری و داستان‌نویسی تحصیل کرد. او در روزنامه‌های «وین فورت» و «ایندیانا» به عنوان خبرنگار و دبیر فعالیت کرد. 

هدیکس از سال 1995 فعالیت خود در زمینه نویسندگی برای کودکان و نوجوانان را آغاز کرد و نخستین اثر او با عنوان «فرار از زمان» منتشر شد. این کتاب هدیکس در سال 1380 به فارسی ترجمه و منتشر شد. بر اساس این کتاب هدیکس فیلمی نیز به نام  «سایمون و اسکوتر» ساخته شد.

این نویسنده پس از استقبال از کتابش،‌ در کنار اشتغال در روزنامه‌های مختلف، به نوشتن ادامه داد و تاکنون 32 اثر از او منتشر شده که بیش از نیمی از آن‌ها برای نوجوانان بوده است. 

شهرت هدیکس به خاطر مجموعه «فقدان» و «سایه بچه‌ها» است.

او هم اکنون در ایالت اوهایو، در شهر کولومبوس به همراه شوهر خود زندگی می‌‌کند.

از آثار او می‌توان به «هویت دوگانه»، «در مقابل دشمن»، «فرستاده» و «فرار از خاطرات» اشاره کرد. تاکنون دو اثر از این نویسنده با عنوان‌های «فرار از زمان» و «گذرگاه آهنین» به فارسی ترجمه شده است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 165018