با مقدمه‌‌ سید فرید قاسمی منتشر شد

گفتمانی صمیمانه با اصحاب اهل قلم در آیینه‌ مطبوعات

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۱
 
 
مسعود فرج‌الهی، روزنامه‌نگار لرستانی، از انتشار نخستین کتاب خود با عنوان «گفتمانی صمیمانه با اصحاب اهل قلم در آیینه‌ی مطبوعات» خبر داد و گفت: مقدمه‌ این کتاب را سید فرید قاسمی نوشته‌ است که در حوزه تاریخ مطبوعات کشور و مباحث لرستان‌پژوهی حقی بزرگ بر گردن اهل فرهنگ این دیار دارد.-
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب
فرج‌الهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: آن‌چه در این کتاب آمده، گفت‌وگوهایی با برخی از تاثیرگذاران عرصه مذهب، فرهنگ، هنر، ورزش، سیاست و اقتصاد است. 

فرج‌الهی گفت: من در بدو ورود به عرصه مطبوعات تصمیم گرفتم با برخی بزرگان که هر یک در زمینه‌ قلم و فرهنگ دارای تجربیاتی ارزنده و صاحب اعتبارند، گفت‌وگوهایی کوتاه انجام بدهم و آن‌ها‌ را در مطبوعات محلی لرستان انعکاس دهم تا شاید دین خود را در حق آن‌ها و اجتماع خود ادا کنم.

وی با بیان این‌که در این گفت‌وگوها نباید فضای حاکم بر آن اوقات را فراموش کرد و از آن غفلت ورزید، افزود: مخاطبان در این کتاب گفت‌وگوهایی را با شماری از تاثیرگذاران عرصه فرهنگ، مذهب، هنر، ورزش، سیاست، اقتصاد و اجتماع می‌خوانند که پیش‌تر درمطبوعات محلی لرستان به چاپ رسیده‌اند.

به گفته فرج‌الهی، در مقدمه کتاب نوشته است: «پر برگ‌ترین دوره‌ی مصاحبه در مطبوعات لرستان و به‌ویژه نشریات محلی شهر خرم‌‌‌آباد، یک و نیم دهه‌ی اخیر است. در این پانزده سال، افزون‌ بر گفت‌وگوهای جاری مطبوعاتی، انواع دیگر مصاحبه نیز به انجام رسیده که یک گونه‌ی آن مصاحبه‌ی گذشته‌نگر است. در این نوع گفت‌وگو، مصاحبه کننده در پی مصاحبه شونده‌هایی است که به نوعی در برخی از رویدادها بازیگر بوده‌اند یا تماشاگر.»

وی گفت: در این کتاب با شخصیت‌هایی مانند سیدحمید جهان‌بخت، علی‌مردان عسکری‌عالم، سید یدالله ستوده و فرید رحمتی گفت‌وگو شده‌ است.

کتاب «گفتمانی صمیمانه با اصحاب اهل قلم در آینیه‌ی مطبوعات» با شمارگان سه هزار نسخه و در 142 صفحه از سوی انتشارات شاپورخواست خرم‌آباد به بازار کتاب عرضه شده‌است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 164223