انعکاس گوشه‌هایی از زندگی آقا شیخ‌ محمدرضا ثامنی شیرازی در یک کتاب

14 فروردين 1392 ساعت 8:00

گزارشگر :

کتاب «بررسی گوشه‌هایی از زندگی مرحوم آیت‌الله العظمی آقا شیخ محمدرضا ثامنی شیرازی» به قلم دکتر عبدالمجید ثامنی (فرزند وی) بر ویترین کتابفروشی‌ها نشست._


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این کتاب، زندگی‌نامه آقا شیخ محمدرضا ثامنی شیرازی در زمینه مسایل خانوادگی، علمی و دینی به رشته تحریر در آمده است.

دکتر ثامنی، نویسنده کتاب با اشاره به ویژگی‌های این اثر گفت: زندگی‌نامه حدود 167 نفر از علمای 100 سال اخیر شیراز به همراه زندگی‌نامه و تصویر آنان نیز در این کتاب آورده شده‌اند.

وی افزود: در این اثر همچنین زندگی بزرگان و مشاهیر هم‌زمان با آقا شیخ ثامنی شیرازی در سال‌های 1250 تا 1350 هجری شمسی به طرز موجز بررسی شده‌اند.

دکتر افزود: برخی از این افراد استادان و بزرگان هم‌دوره مرحوم پدرم‌ هستند، عده‌ای دیگر شاگردان شیخ و بخش دیگر شاگردان شاگردان مرحوم شیخ‌اند.

به گفته وی، اسامی و زندگی‌نامه مختصری از عده‌ای از وعاظ و خطبای همزمان مرحوم شیخ و همچنین مداحان و ذاکران هم دوره او در این کتاب به چشم می‌خورد.

دکتر ثامنی با اشاره به دیگر بخش‌هایی که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است گفت: اسامی 15 نفر از بزرگان استان فارس که در جوار حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) آرمیده‌اند نیز در این کتاب آورده شده است.

وی یادآور شد: در این کتاب ابتدا مقدمه مبسوطی از اسوه‌های الهی نوشته شده و پس از آن درباره حیات خانوادگی مرحوم شیخ و حیات علمی وی مطالبی بیان شده است.

مرحوم آیت‌الله العظمی آقا شیخ محمدرضا ثامنی شیرازی سال 1260 هجری شمسی به دنیا آمد و بیش از 15 عنوان کتاب را در موضوعات مختلف به رشته تحریر در آورد. وی مهرماه سال 1323 هجری دار فانی را وداع گفت.

کتاب «بررسی گوشه‌هایی از زندگی مرحوم آیت‌الله العظمی آقا شیخ محمدرضا ثامنی شیرازی» در 575 صفحه و قطع وزیری از سوی انتشارات نوید شیراز منتشر شده است.


کد مطلب: 164091

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/164091/انعکاس-گوشه-هایی-زندگی-آقا-شیخ-محمدرضا-ثامنی-شیرازی-یک-کتاب

ایبنا
  http://www.ibna.ir