«جزیره‌های معطل» به دست علاقه‌مندان شعر می‌افتد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۲
 
 
مجموعه شعر تازه محمد شریفی‌نعمت‌آباد با عنوان «جزیره‌های معطل» تا هفته آینده از سوی نشر «نون» منتشر می‌شود. به گفته این شاعر، این مجموعه شامل گزیده‌ای از سپید سروده‌های او با مضامین عشق و مرگ است.-
محمد شریفی
 
محمد شریفی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، شریفی‌نعمت‌آباد درباره این مجموعه گفت: این دفتر 194 قطعه شعر کوتاه از سروده‌هایم در قالب سپید است و بخشی از سروده‌های سال‌های 1383 تا 1391 را شامل می‌شود.

وی درباره مضامین این سروده‌ها توضیح داد: عشق، مرگ و در مجموع وضعیت‌های ازلی و ابدی انسان درباره هستی و نیستی و البته با موضوعات طبیعت و خداوند مضامین و موضوعات این شعرها را تشکیل می‌دهند.

این شاعر ادامه داد: بعضی سروده‌هایم هایکو هستند اما اغلب شعر کوتاهند. مضامین جدی‌اند و گاهی طنزی تلخ این جدیت را موثرتر می‌کند.

وی در پایان نمونه‌ای شعر دیگری را از این مجموعه ارایه کرد و گفت: این مجموعه را شاید بتوان در این شعر خلاصه کرد: «نامه‌ای برایت نوشتم/ از جزیره‌ای/ که پستچی دیوانه‌اش/ نامه‌ها را باز می‌کرد/ از آن‌ها قایق می‌ساخت/ به دریا پرتاب می‌کرد/ و قاه قاه می‌خندید» 

شریفی‌نعمت‌آباد، متولد 1340 بهرمان رفسنجان است. پیش‌تر دو مجموعه شعر «سقوط پر در باران» (1363/ انتشارات محیط) و «مگر سکوت خداوند» (1384 / انتشارات کتاب فرزانه) از این شاعر منتشر شده‌اند. همچنین چاپ سوم مجموعه داستان «باغ اناری» وی نیز از سوی نشر «نون» منتشر خواهد شد.

مجموعه شعر «جزیره‌های معطل» تا یک هفته آینده از سوی این ناشر راهی بازار کتاب می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 163346