گله ناشر استان مركزي از زمان برپايي نمايشگاه كتاب

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۶
 
 
مدیر مسوول نشر «نویسنده» در استان مرکزی با گلایه از زمان برگزاری نمایشگاه کتاب این استان همزمان با روزهای پایانی سال، گفت: روزهای پایانی اسفند ماه فرصت بازدید و استقبال عموم به ویژه دانشجویان از نمایشگاه کتاب را می‌گیرد.-
تصویر تزیینی است
 
تصویر تزیینی است

علی فرهادی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان این‌که زمان و مکان اجرای نمایشگاه‌های استانی دو عامل تاثیرگذار در استقبال از نمایشگاه‌ها به شمار می‌آیند، اظهار کرد: مردم معمولا در اسفند ماه از یک سو  برای خرید کالاهای مورد نیاز خود در سال جدید به بازارها می‌روند و انگیزه کمتری برای خرید کتاب دارند و از سوی دیگر دانشجویان به شهرهای خود بازمی‌گردند. بنابراین، فرصت بازدید از این نمایشگاه‌ کاهش می‌یابد.

وی با بیان این‌که پیش از این زمان نمایشگاه استانی کتاب مرکزی در ماه‌های شهریور و آبان بود که با استقبال کم‌نظیر اهالی این منطقه برخودار می‌شد، ادامه داد: یکی دیگر از جنبه‌های برگزاری این نمایشگاه، مکان برپایی آن است که کمتر به این عامل توجه شده است. نمایشگاه استانی کتاب مرکزی معمولا در محل دایمی نمایشگاه‌های استان که در خارج از شهر قرار دارد، برگزار می‌شود.

مدیر مسول نشر «نویسنده» عنوان کرد: مصلای اراک از حیث داشتن موقعیت جغرافیایی و دسترسی آسان مخاطبان، مکان خوبی برای برگزاری نمایشگاه استانی کتاب مرکزی محسوب می‌شود، در این میان نیز ناشران خیلی دیر از محل برپایی نمایشگاه آگاه می‌شوند.

این ناشر استان مرکزی درباره آثار خود در نمایشگاه امسال نیز گفت: این نشر با توجه به سابقه 10 ساله خود تاکنون یک هزار عنوان کتاب منتشر کرده است و امسال در نظر داریم با 50 عنوان اثر در این نماشگاه استانی شرکت کنیم.

فرهادی بیان کرد: تعداد ناشران فعال استان مرکزی از تعداد انگشتان یک دست فراتر نمی‌رود، این در حالی است که 32 ناشر در استان مرکزی مجوز چاپ و نشر دارند اما تنها دو نشر از شرایط حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی تهران بهره می‌برند.

نمایشگاه استانی کتاب مرکزی از دهم تا شانزدهم اسفند ماه برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 162480