«در پیرهن تو سنگری جا مانده» به نمایشگاه کتاب می‌رود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۳
 
 
«در پیرهن تو سنگری جا مانده» عنوان جدیدترین مجموعه شعر علی آبان است که به زودی منتشر و در نمایشگاه کتاب ارایه خواهد شد. وی انگیزه‌اش را از سرودن اشعار این کتاب یادآوری جانبازان و قدرشناسی نسبت به ایشان بیان کرد.-
علی آبان
 
علی آبان
آبان به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: «در پیرهن تو سنگری جا مانده» مجموعه شعری 80 صفحه‌ای و دربرگیرنده حدود 100 قطعه شعر سپید، همراه با چند رباعی است.

وی افزود: تمامی این شعرها به نوعی زبان حال جانبازان است و به آن‌ها تقدیم شده است.

این شاعر درباره ویژگی‌های شعرهای این مجموعه توضیح داد: این شعرها با شعرهای دیگر مجموعه‌های مشابه یک تفاوت اساسی دارند و آن زاویه دید متفاوتی است که نسبت به چنین مضمون و موضوعاتی داشته‌ام.

وی ادامه داد: در شعرهای این مجموعه به نوعی یک بن‌مایه اعتراضی نسبت به فراموش کردن جانبازان و پهلوانانی حماسی از سوی جامعه دیده می‌شود و به نوعی سعی داشته‌ام از رهگذر این شعرها به نسل جوان‌تر نگه‌داشتن حرمت جانبازان را یادآوری کنم.

به گفته آبان این مجموعه شعر از سوی انتشارات سوره مهر مراحل چاپ را طی می‌کند و احتمال دارد تا نمایشگاه کتاب راهی بازار نشر شود.

علی آبان‌افتلتی، متولد دوم آبان 1344 در روستای افتلت مازندران است. وی دکترای زبان و ادبیات فارسی خود را از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد دریافت کرده و اکنون نیز عضو هیات علمی این دانشگاه است. «شاعران دانشگاهی» عنوان رساله دکترای این شاعر و پژوهشگر نیز بوده است.

«ساعت نه و ربع به عقربه آویخته می‌شوم» و «قرار ما روی پل ورسک» عنوان دیگر مجموعه‌های شعر منتشر شده آبان هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 162341