تجهیز مدارس گلستان به 290 کتابخانه کلاسی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۹
 
 
رییس امور فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: 290 کتابخانه کلاسی از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان در میان مدارس گلستان در دهه فجر توزیع شده است.-
تجهیز مدارس گلستان به 290 کتابخانه کلاسی
 

پرویز سند‌زایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: توزیع این کتابخانه‌ها بیش از 17 میلیون تومان اعتبار برای اداره کل آموزش و پرورش استان با همکاری اداره نوسازی مدارس استان هزینه دربر داشته است.

وی تاکید کرد: برای ساخت هر کتابخانه کلاسی اعتباری حدود 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به سایر برنامه‌های اجرا شده در دهه فجر از سوی این اداره گفت: در تمامی شهرستان‌های استان گلستان جشن کتاب با همکاری آموزش و پرورش برگزار شده است. 

رییس امور فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان افزود: در این جشن دانش‌آموزان ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی از ایستگاه‌های فروش کتاب دیدن و کتاب‌های مورد علاقه خود را خریداری کردند.

به گفته سند‌زایی، در هر شهرستان متناسب با میزان جمعیت، تعداد ایستگاه‌های فروش کتاب و همچنین تعداد کتاب‌ها متفاوت بوده است. هدف از انجام این بازدیدها آشنایی دانش‌آموزان با خدمات کتابخانه‌ای است.

این مقام مسوول در پایان یادآور شد: همچنین در جریان بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌ها، علاقه‌مندان در «سیر مطالعاتی» انجام شده در کتابخانه‌ها شرکت کردند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 161328