«روایت 3 تم» امید صباغ‌نو کتاب شد

رویکردی متفاوت در سرایش مضامین آیینی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۹
 
 
سومین دفتر شعر امید صباغ‌نو با عنوان «روایت 3 تم» منتشر شد. این مجموعه شامل گزیده‌ای از شعرهای آیینی شاعر طی بازه 11 ساله است. صباغ‌نو می‌گوید که سعی داشته با رویکردی متفاوت و امروزی‌تر به سراغ مضامین آیینی یا دفاع‌مقدسی برود.-
امید صباغ‌نو
 
امید صباغ‌نو
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، صباغ نو درباره جدیدترین دفتر شعرش گفت: «روایت 3 تم» سومین مجموعه شعر من در سه بخش و دربرگیرنده 30 غزل آیینی است که طی سال‌های 79 تا 90 سروده شده‌اند.

وی ادامه داد: در بخش نخست 12 شعر انتظار، در بخش دوم 10 غزل عاشورایی و در بخش سوم هشت شعر دفاع‌مقدسی آمده و عنوان کتاب هم براساس همین مضمون انتخاب شده است.

این شاعر با تاکید بر تلاش برای متفاوت بودن این مجموعه آیینی با دیگر مجموعه‌های موجود توضیح داد: سعی داشتم در بخش شعر انتظار با رویکرد اجتماعی به این مقوله بپردازم. شعرهای این بخش در محیط پیرامون ما اتفاق می‌افتند و به‌طور غیر مستقیم با موضوع انتظار ارتباط می‌یابند.

وی افزود: در شعر عاشورایی هم به‌کارگیری یکسری از المان‌ها و عناصر ویژه اجتناب‌ناپذیر است، اما سعی کرده‌ام نگاه متفاوتی به این موضوع داشته باشم.

صباغ‌نو درباره شعرهای بخش دفاع‌مقدسی این کتاب گفت: در این بخش نیز به جای آن‌که به فضای جبهه و جنگ به‌طور مستقیم وارد شوم، به مسایل و موضوعات پس از جنگ مانند آسایشگاه جانبازان یا خانواده‌های شهدا در قالب شعر پرداخته‌ و به نوعی امروزی‌تر به قضیه نگاه کرده‌ام.

وی در پایان یادآور شد: حدود سه ماه پیش این کتاب راهی بازار کتاب شد. اکنون چاپ نخست آن به پایان رسیده و به زودی چاپ دوم این مجموعه ارایه می‌شود.

امید صباغ‌نو متولد 1358 تبریز و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر است.

پیش‌تر دو مجموعه غزل «می‌میرم اگر روی دلم پا بگذاری» (انتشارات سبزان/ 1388) و «تاریخ بی حضور تو یعنی دروغ محض» (انتشارات فصل پنجم/ 1389) از وی به چاپ رسیده است.

مجموعه شعر «روایت 3 تم» در 80 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت سه هزار تومان از سوی انتشارات فصل پنجم منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 160250