برپايي جشنواره ملی قصه‌گویی و قصه‌خوانی قرآنی آیات به ميزباني دامغان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۷
 
 
معاون سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان از میزبانی نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی و قصه‌خوانی قرآنی آیات در این شهرستان خبر داد.-
برپايي جشنواره ملی قصه‌گویی و قصه‌خوانی قرآنی آیات به ميزباني دامغان
 

محمد طالبی با بیان این خبر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: این جشنواره ملی با هدف اصلی ترویج مفاهیم دینی و پیام‌های قرآنی میان اقشار مختلف جامعه به ویژه اهالی قلم و شناسایی و معرفی قصه‌گویان و قصه‌خوانان قرآنی و بازشناسی و ترویج سنت و روش‌های قصه‌گویی و قصه‌خوانی برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌ ایده اصلی شکل‌گیری این جشنواره از سوی اداره ارشاد دامغان ارایه شده است، افزود: پس از موافقت نهایی اداره کل استان سمنان و همچنین امور قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جشنواره شکل گرفت و تاکنون بیش از 50 اثر از استان‌های مختلف کشور به این جشنواره ارسال شده‌اند.
 
وی با اشاره به این‌که جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: در بخش اصلی این جشنواره «انسان از منظر قرآن» با محور سوره‌های عصر و انسان بررسی می‌شود. همچنین موضوع بخش ویژه این جشنواره نیز بیداری اسلامی است. 

این مقام مسوول درباره حضور اهالی قلم استان سمنان در این جشنواره عنوان کرد: تا کنون قصه‌گویان سمنانی حضور خوبی در این جشنواره داشته‌اند.

طالبی از آغاز داوری آثار از فردا (8 بهمن‌ماه) خبر داد و اضافه کرد: نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی و قصه‌خوانی قرآنی آیات در روزهای 16 و 17 بهمن در مجتمع فرهنگی هنری شهید شاهچراغی دامغان برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی و قصه‌خوانی قرآنی آیات به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای فرهنگ عمومی استان سمنان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 160116