مدیرعامل خانه کتاب مطرح کرد

فعالیت یک سال شاعران در جشنواره شعر فجر ارزیابی شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۵
 
 
مدیرعامل موسسه خانه کتاب معتقد است برگزاری مستمر جشنواره بین‌المللی شعر فجر به ایجاد انگیزه، فضایی برای بهبود وضعیت شعر در جامعه و ایجاد یک جنبش شعری تاثیرگذار منجر خواهد شد. وی معتقد است که فعالیت یک سال شاعران در قالب کتاب در این جشنواره ارزیابی شود.-
علی شجاعی صائین
 
علی شجاعی صائین
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، علی شجاعی صائین گفت: به‌طور حتم برگزاری این قبیل جشنواره‌ها در ارتقای کیفی شعر کشور موثر است، اما انتظاری که از آن‌ها باید داشت، نباید فراتر از حد معمول و اندازه باشد. 

وی ادامه داد: جشنواره شعر فجر را هم باید به عنوان یک قطعه از یک فعالیت گسترده در حوزه شعر نگاه کرد و این‌که توقع داشته باشیم همه مسایل شعر با برگزاری جشنواره شعر فجر سر و سامان می‌یابد، تصور و انتظار درستی نیست. 

مدیرعامل موسسه خانه کتاب افزود: جشنواره شعر فجر به‌طور حتم یک جنبش شعری تاثیرگذار در جامعه، یک انگیزه و مهم‌تر از آن‌ها فضایی را برای بهبود وضعیت شعر در کشور ایجاد می‌کند و به نظر من با اتخاذ یک برنامه استراتژیک، هدفمند و برگزاری جشنواره شعر فجر در طول سال‌های متعدد، می‌توان به رسیدن آن به موفقیت‌هایی در خور شان جشنواره امیدوار بود.

وی در پایان تاکید کرد: بهتر است دست‌اندرکاران هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر کتاب‌های جدید شاعران را در معرض قضاوت و داوری قرار دهند و تک شعرها داوری نشود و به نوعی فعالیت یک سال یک شاعر مورد ارزیابی قرار گیرد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 159136