«بدانيد من فاطمه هستم» به بازار کتاب آمد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۷
 
 
«بدانيد من فاطمه هستم» از سوی واحد پژوهش موسسه فرهنگي موعود عصر(عج)منتشر شد. اين اثر به گونه‌ای تالیف شده که پژوهشگران می‌توانند از مطالب آن برای کارهای تحقیقاتی خود استفاده کنند.-
«بدانيد من فاطمه هستم» به بازار کتاب آمد
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «بدانيد من فاطمه هستم» به بررسي نقش و جايگاه حضرت زهرا(س) از قبل تولد تا پس از شهادت وي مي‌پردازد.

نويسنده در بخشي از مقدمه اين کتاب آورده است: «بر كسي پوشيده نبود كه سخنران، آن روز در مسجد مدينه و در حضور بزرگان از مهاجران و انصار، فاطمه زهرا(س)، دختر نبي اكرم(ص) است. او نيازمند آن نبود تا نام خود را در گوش جماعتي بخواند كه او را نمي‌شناسند. فاطمه(س) جماعتي را كه سوداي قدرت، آنان را از درك و تصديق حقايق ناتوان ساخته و از جاده حق و صراط مستقيم منحرف شده و به مسير باطل در غلتيده‌اند، يادآور حجت آشكاري مي‌كند كه مي‌تواند كجي و ناراستي قول فعل همگان را معلوم سازد و عوام و عموم مردم را كه مبتلاي غفلت از حجت حضرت حق شده‌اند، به مسير حق ببرد.»

او نيازمند هيچ حجت و دليلي براي اثبات صحت و حقانيت كلام خود نيست، زيرا استقرار در مقام عصمت و احراز رتبه ولايت تامه از سوي حضرت حق،‌ جل و علا براي او كافي است كه براي جمله خلايق حجت موجه باشد، بلد و راهنمايي در صراط حق كه كلامش عين كلام حق و اراده‌اش عين اراده حق است و در طرفة‌العيتي هر خواسته‌اي را به اجابت مي‌نشيند. از همين روست كه آن طاهره مطهره، موسوم به صديقه كبرا(س) شده است.

كتاب «بدانيد من فاطمه هستم» در سيزده فصل تنظيم شده كه «شخصيت حضرت زهرا(س) در كلام وحي»،‌ «ولايت حضرت زهرا(س)»، «اسرار و آثار تسبيح حضرت زهرا(س)»، «فدك، نمادي از حقانيت و مظلوميت اهل بيت(ع)»، ‌«چهل منقبت حضرت فاطمه زهرا(س)»، «حضرت فاطمه(س) و رسالت‌هاي اجتماعي» و «شيعه و دفاع از حريم آن، در خطبه‌هاي حضرت زهرا(س)» عنوان برخي از فصل‌های این کتابند.

الغدير،‌ صحيح بخاري، چشمه در بستر، وسائل‌الشيعه، شرح خطبه حضرت زهرا(س)، زندگاني سياسي حضرت زهرا(س)، تفسير‌الميزان و فاطمه زهرا از ولادت تا شهادت، عنوان بعضي از منابع اين اثرند. 

چاپ نخست كتاب «بدانيد من فاطمه هستم» به همت واحد پژوهش موسسه فرهنگي موعود عصر(عج) در قطع رقعي، 376 صفحه، با شمارگان پنج هزار نسخه و به بهاي پنج هزار ريال چاپ و روانه بازار كتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 159049