محمدعلی بهمنی تاکید کرد

ایده‌های داوران در سطح کیفی جشنواره شعر موثرند

24 دی 1391 ساعت 12:19

رییس شورای علمی هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر معتقد است، این جشنواره انرژی خود را از ایده‌ها، ایده‌آل‌ها و باورهای همه داورانش می‌گیرد که برآیند یک تصمیم جمعی است نه یک فرد.-


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، بهمنی با اشاره به اهمیت برپایی این رویداد بین‌المللی در حوزه شعر گفت: برگزاری جشنواره شعر فجر اهمیت به‌سزایی دارد و خلاء آن همواره احساس می‌شد.

وی درباره برنامه‌های این شورا در راستای بهبود کیفی جشنواره شعر فجر امسال نسبت به دوره‌های قبل توضیح داد: با برگزاری چند جلسه از نشست‌های شورای علمی، ویژگی‌های ایده‌آلی که در باورمان هست، روشن‌تر خواهد شد.

این غزلسرای پیشکسوت از برگزاری نخستین جلسه شورای علمی با حضور جمعی از شاعران مطرح کشور به عنوان یک مقدمه خوب برای برداشتن گام‌های جدی در جهت کیفیت بخشی به جشنواره امسال یاد و تصریح کرد: امیدوارم پیشنهادهای اعضای شورای علمی با موافقت دبیر علمی جشنواره، زمینه اجرا پیدا کند. 

وی ادامه داد: هر کدام از اعضای شورای علمی برای خود ایده‌هایی دارند، که هدفشان به‌طور حتم بهبود سطح کیفی جشنواره شعر فجر است. باید تک تک این ایده‌ها بحث و بررسی شود و معتقدم طی دو یا سه جلسه می‌توان به یک جمع‌بندی خوب در این زمینه رسید. 

رییس شورای علمی هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر اظهار کرد: انرژی هر یک از هنرها از جمله شعر که برای آن جشنواره‌ای برگزار می‌شود، به بخش داوری آن بستگی دارد و اگر این انرژی بالا باشد، به‌طور حتم می‌توان به آینده آن جشنواره هم امید داشت.

وی افزود: نکته مهم در این زمینه این است که تمامی ایده‌ها و باورهایی که در مجموع انرژی یک جشنواره را تشکیل می‌دهند، یک باور و ایده جمعی باشند، نه یک باور و ایده فردی. در واقع نهاد و ذات هر جشنواره‌ای، همان انرژی است که در ایده‌های داورانش وجود دارد.

بهمنی در پایان یادآور شد: این جشنواره باید نگاه گسترده‌ای به همه آن شاعرانی داشته باشد که فعالیت موثری در این عرصه دارند و مردم عطش شنیدن شعرهایشان را دارند.


کد مطلب: 159029

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/159029/ایده-های-داوران-سطح-کیفی-جشنواره-شعر-موثرند

ایبنا
  http://www.ibna.ir