افتتاح 2 کتابخانه در استان گلستان همزمان با دهه فجر

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۶
 
 
کارشناس مشارکت‌ها و امور شهرداری‌های استان گلستان از افتتاح دو کتابخانه عمومی در شهرهای «اینچه‌برون» و «فراغی» این استان در دهه فجر امسال خبر داد.-
تصویر تزئینی است
 
تصویر تزئینی است

عباسعلی مهاجر با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: بر اساس تصمیم‌های گرفته شده در دولت‌های نهم و دهم، 10 پروژه ساخت کتابخانه در استان گلستان در حال انجام‌اند و 16 پروژه دیگر نیز در انتظار تصویب‌ قرار دارند.
 
وی ادامه داد: از 10 پروژه در حال انجام، تاکنون سه کتابخانه ساخته و تحویل داده شده‌اند و دو کتابخانه نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

این مقام مسوول درباره دو کتابخانه‌‌ای که به زودی افتتاح می‌شوند، گفت: یکی از این کتابخانه‌ها در شهر «اینچه‌برون» که شهری مرزی است و دیگری در شهر «فراغی» واقع شده است. هر یک از کتابخانه‌ها 400 متر مربع مساحت دارند و اعتبار هفت میلیارد ریالی برای هریک از آن‌ها از محل اعتبار سفر ریاست جمهوری به استان گلستان تامین شده است.

وی تاکید کرد: هر دو کتابخانه استانداردند و از امکانات کافی‌نت، بخش مستقل کودکان و نوجوانان، سالن مطالعه و ... برخوردارند.

مهاجر در پایان سخنانش اظهار کرد: برخی دیگر از پروژه‌های ساخت کتابخانه در شهرهای مختلف گلستان مانند نگین‌شهر، کلاله، نوده خاندوز نیز تاکنون حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌‌اند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 158197