پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌کند

تاریخ‌نگاری ایران در عصر قاجار در بوته نقد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۳
 
 
گروه تاریخ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در دی‌ماه سه سخنرانی در زمینه تاریخ با عنوان‌های «تاریخ‌نگاری ایران در عصر قاجار»، «بازشناسی وضعیت نظام دیوان‌سالاری در دوره پهلوی اول» و «گاهان و گاه (51) و هو خشثراگاه» برگزار می‌کند.-
نشان پژوهشگاه
 
نشان پژوهشگاه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به‌نقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، برنامه سخنرانی‌های این پژوهشگاه در دی‌ماه سال جاری اعلام شد.

نشست «تاریخ‌نگاری ایران در عصر قاجار» با موضوع گفتمان تاریخ‌نگاری در دوره اول قاجاریه (1210 تا 1264 هجری قمری) با سخنرانی محمدامیر احمدزاده دوشنبه (11 دی‌ماه) از ساعت 13 تا 15 برگزار می‌شود. همچنین نشست «بازشناسی وضعیت نظام دیوان‌سالاری در دوره پهلوی اول» با سخنرانی حمید تنکابنی یکشنبه (17 دی‌ماه) از ساعت 13 تا 15 برپا خواهد شد.

مهشید میرفخرایی نیز سخنران «گاهان و گاه (51) و هو خشثراگاه» خواهد بود. این برنامه سه‌شنبه (19 دی‌ماه) از ساعت 10 تا 12 در محل این پژوهشگاه برگزار می‌شود.

از دیگر سخنرای‌های این پژوهشگاه «فارسی گفتاری برای غیرفارسی‌زبانان» از سوی احمد صفارمقدم  دوشنبه (12 دی‌ماه) از ساعت 10 تا 12 برگزار می‌شود، همچنین در همین روز «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی» نیز با سخنرانی سید عبدالله انوار از ساعت 13 تا 15 برپا می‌شود.

عبدالکریم خیامی سه‌شنبه (26 دی‌ماه)، سخنران «تاثیر شبکه‌های اجتماعی و شکاف بین‌نسلی در خانواده» خواهد بود که از ساعت 9 تا 12 انجام می‌شود و آخرین سخنرانی این ماه نیز با موضوع «پایگاه داده‌های زبان فارسی و آماده‌سازی متون الکترونیکی» از سوی زهره بهجو چهارشنبه (27 دی‌ماه) از ساعت 12 و 30 دقیقه تا 14 برپا خواهد شد.

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در بزرگراه کردستان، نبش خیابان 64 غربی واقع شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 158006