محقق در آیین پایانی ششمین جایزه گام اول مطرح کرد

هدف جایزه گام اول، تشویق نسل جوان برای نویسندگی است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۴
 
 
آيين پاياني ششمین دوره جایزه گام اول اکنون (چهارشنبه، ششم دی) در استان گلستان در حال برگزاری است. جواد محقق، دبیر علمی ششمین جشنواره جایزه گام اول در این مراسم گفت: ترغیب نسل جوان برای نویسندگی و همچنین ترغیب افرادی که برای نخستین بار گام‌های نویسندگی را برمی‌دارند، هدف اصلی جایزه گام اول محسوب می‌شود.-
جواد محقق
 
جواد محقق
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آيين پاياني ششمین دوره جایزه گام اول با حضور علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامرضا منتظری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و جواد قناعت، استاندار استان گلستان اکنون در این استان در حال برگزاری است.

دبیر علمی ششمین جشنواره جایزه گام اول در این آیین اظهار کرد: بنای جایزه گام اول از سال 1384 گذاشته شده است. در همان سال تنها دو شاخه داستان و شعر در حوزه‌های کودک و نوجوان و همچنین بزرگسال وجود داشت.

وی در ادامه سخنانش با بیان این‌که از سال 1388 شاخه دین نیز به این جایزه افزوده شد، عنوان کرد: هر شاخه‌ای که تعداد آثارش در سال‌های آینده به حد نصاب برسد، می‌تواند موضوع داوری این جایزه قرار بگیرد.

محقق عنوان کرد: از  تفاوت‌های جایزه گام اول در مقایسه با سایر جایزه‌ها می‌توان به برگزاری آن در شهرستان‌های مختلف اشاره کرد.

دبیر علمی ششمین جشنواره جایزه گام اول توضیح داد: در سال‌های گذشته زمانی که برای برگزاری آیین پایانی به استان‌های مختلف می‌رفتیم، همراه خود داوران را نیز می‌بردیم تا زمینه‌های آشنایی آن‌ها و گفت‌وگو با برگزیدگان آثار فراهم شود. همچنین در سال‌های گذشته از ناشران کتاب‌ها نیز برای حضور در آیین پایانی دعوت می‌کردیم.

وی ادامه داد: امسال با توجه به وجود برخی مشکلات نتوانستیم هیچ کدام از این افراد را مانند سال‌های گذشته با خود بیاوریم. حتی در این دوره به دلیل همین مشکلات نتوانستیم کتابچه‌ای را که آمار کتاب‌ها و مشخصات داوران را دربرداشت و هر سال منتشر می‌شد، در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم اما امیدوارم این مشکلات به زودی حل شوند تا بتوانیم در سال‌های آینده دوباره در خدمت داوران و ناشران باشیم.

محقق در پایان ضمن ارایه بیانیه ششمین دوره جایزه گام اول گفت: تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه ششمین جشنواره جایزه گام اول نسبت به سال 1384 از رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده است.

گزارش تکمیلی این آیین به‌زودی در «ایبنا» منتشر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 157792