کم‌سن‌ترین مولف دنیا، خودش کتاب‌هایش را می‌فروشد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۵۳
 
 
پیش از این مدیرمسوول نشر «نویسنده» استان مرکز عنوان كرده بود که کتاب «هستی فرهادی» کم‌سن‌ترین مولف دنیا را با عنوان «قصه‌های من و ماژیکم» منتشر کرده است. اکنون این ناشر از فروش اين كتاب توسط خود مولف خبر داد.-
هستی فرهادی و طرح روی جلد کتاب
 
هستی فرهادی و طرح روی جلد کتاب
علی فرهادی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: مجوز انتشار کتاب «قصه‌های من و ماژیکم» اثر هستی فرهادی را در آخرین روز چهار سالگی وی دریافت کردم. اکنون هستی در مقطع پیش‌دبستانی تحصیل می‌کند و تاکنون حدود 50 نسخه از این کتاب را به همکلاسی‌هایش فروخته است.

وی ادامه داد: هستی برای نخستین‌بار کتاب «کوروش کبیر، ذوالقرنین» را در خیابان انقلاب تهران، زمانی که تنها در اتومبیل پدرش بود، به فروش رساند. آن روز نقطه آغازی برای فروش کتاب‌ از سوی این کودک به شمار می‌آید.

فرهادی با بیان این‌که اکنون هستی از هر فرصتی برای فروش کتاب‌هایش بهره‌ می‌برد، عنوان کرد: او در نمایشگاه عمومی شهر اراک توانست بیش از 40 نسخه از کتاب خود را بفروشد. من نیز با دیدن علاقه وی برای فروش اثرش، پیشخانی قابل حمل را برای فروش کتاب‌هایش تهیه کردم.

این ناشر اراکی گفت: امسال چاپ نخست کتاب «قصه‌های من و ماژیکم» را در یک هزار نسخه روانه بازار نشر کردم که اکنون فقط  30 نسخه از این کتاب در انبار نشر «نویسنده» موجود است. در نظر دارم با بازگشت این سرمایه، یک کتاب جدید از هستی را منتشر کنم.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا هستی کتاب دیگری در دست تالیف دارد؟» بیان کرد: اکنون در حال جمع‌آوری فایل‌های صوتی داستان‌های کوتاه و کوچک هستی هستم. این داستان‌ها از ذهن هستی نشات گرفته‌اند اما ماجراي اصلی داستان‌هایش از تعلیق لازم برخوردار نیستند بنابراین می‌کوشم تا باخواندن داستان‌هایی متنوع، تعلیق داستان و شخصیت‌ها را درونی و انتزاعی کنم تا او نیز به تدریج در داستان‌هایش این نکات را رعایت کند. اگر این داستان‌ها از شرایط مطلوب برخوردار شوند، آن‌ها در قالب کتاب منتشر خواهیم کرد.

پدر هستی اظهار کرد: در گذشته کودکان با ساختن و فروختن «فرفر» الگوی کسب و کار و تولید را فرا می‌گرفتند و اکنون با گذشت زمان و تغییر در نیازهای جامعه، هستی با فروش کتاب‌هایش این الگو را با شکلی متفاوت اجرا می‌کند. این کار نقطه عطفی برای آینده هستی است تا در مسیری هموارتر قدم گذارد.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا این مولف خردسال در فروش کتاب‌هایش با مشکلات سایر فروشندگان مواجه شده است؟» گفت: معمولا آدم بزرگ‌ها در حق کودکان کوتاهی نمی‌کنند و هستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین هستی اسکناس‌های 10 و 20 هزار ريالی را می‌شناسد و کمتر در حساب و کتاب‌هایش با مشکل روبه‌رو شده است.

نخستین چاپ کتاب «قصه‌های من و ماژیکم» اثر هستی فرهادی با شمارگان یک هزار نسخه، 12 صفحه و به بهای 20 هزار ريال از سوی نشر «نویسنده» استان مرکزی تابستان 1391 منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 157775