کنگره ملی افتخار الاسلام درشهر آران و بیدگل

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۰
 
 
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان از برگزاری کنگره ملی افتخار الاسلام از پنجم تا ششم بهمن ماه سالجاری در سالن کانون سردار شهید عربیان این شهرستان خبر داد./
آیت‌الله آقا حسین دربندی آرانی
 
آیت‌الله آقا حسین دربندی آرانی

جواد رنجکش با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: این کنگره به یادبود مرحوم آیت‌الله آقا حسین دربندی آرانی از عالمان مشهور و فعال در زمینه خدمات اجتماعی برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنگره در سه محور مقاله، شعر و خوشنویسی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا بیستم دی ماه سالجاری به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

رنجکش با بیان این‌که داوری آثار ارسالی از 22 دی ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: این کنگره با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آران وبیدگل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، دانشگاه پیام نور و موسسه یاران خورشید برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به شخصیت آیت‌الله آقا حسین دربندی آرانی معروف به آیت‌الله افتخارالاسلام، گفت: این مرحوم از روحانیون روشنفکر، خیر و فعال شهر آران و بیدگل بود، وی سال 1343 نخستین کتابخانه‌ را در این شهر در کتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال (ع) تاسیس کرد و این کتابخانه اکنون غنی‌ترین کتابخانه از نظر کتاب و محتوا در استان اصفهان است.

آیت‌الله افتخار الاسلام دربندی بهمن‌ماه 1345 به دیار باقی شتافت و در آستان حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل به خاك سپرده شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 156861