افزایش 5 برابری اعضا و کمبود فضا در کتابخانه‌های فلاورجان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۰
 
 
رییس اداره کتابخانه‌های شهرستان فلاورجان استان اصفهان با اشاره به رشد پنج برابری تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، از مشکل کمبود فضا در کتابخانه‌های فلاورجان خبر داد.-
اعظم کیانی
 
اعظم کیانی

اعظم کیانی با بیان این مطلب به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ اظهار کرد: رشد شاخص عضویت در شهرستان فلاورجان تا آبان ماه سال  1388حدود دو هزار و 641 نفر بود که این تعداد تا سال 1391 به 11 هزار و 961 نفر رسیده است.

وی افزود: تا آبان ماه سال 1388 تنها هشت باب کتابخانه در شهرستان فلاورجان وجود داشت که این تعداد تا آبان ماه سال 1391 به 19 باب افزایش پیدا کرده است. متراژ کتابخانه‌های عمومی نیز تا سال 1389 چهار هزار و 186 متر بود که تا آبان ماه سال 1390 به پنج هزار و 445 متر رسیده است.

کیانی با بیان این‌که امکانات کتابخانه‌ای کتابخانه‌های مشارکتی این شهرستان در وضعیت خوبی قرار ندارند، ادامه داد: البته در این شهرستان امکانات کتابخانه‌هایی که زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور فعالند، نسبت به سال‌های گذشته کیفیت بهتری یافته است.

وی با اشاره به رشد قابل توجه تعداد مراجعه‌کنندگان کتابخانه‌های عمومی شهرستان فلاورجان در دو سال اخیر، گفت: رشد مراجعه به کتابخانه‌های عمومی تا آبان ماه سال 1389 حدود 35 هزار و 456 نفر بود که تا آبان ماه سال 1391 به 156 هزار و 235 نفر رسیده است.

مدیر اداره کتابخانه‌های شهرستان فلاورجان اضافه کرد: رشد امانت کتاب که تا آبان ماه سال 1389 هفتاد و سه هزار و 333 کتاب بود، تا آبان ماه سال 1391 به 305 هزار و 334 کتاب رسیده است.

کیانی دلیل افزایش پنج برابری اعضای کتابخانه‌های عمومی در سه سال اخیر را تبلیغات گسترده و تنوع فوق برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان دانست و افزود: طرح‌های عضویت رایگان به مناسبت‌های مختلف، طرح کتاب من، مسابقات ماهانه کتابخوانی، انجمن‌های ادبی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف سبب جذب افراد به کتابخانه‌های عمومی شده‌اند.

وی بیان این‌که دانش‌آموزان مقطع تحصیلی متوسطه، بیشترین اعضای کتابخانه‌های این شهرستان را تشکیل می‌دهند، بیان کرد: تا سه سال گذشته مخاطبان کتابخانه‌های عمومی از گروه‌های سنی خاصی بودند اما اکنون متقاضیان عضویت در کتابخانه‌های عمومی تمام اقشار جامعه‌اند.

اكنون در شهرستان فلاورجان 18 باب كتابخانه عمومي فعالند و 11 هزار نفر در اين كتابخانه‌ها عضويت دارند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 156147