«صنعت نشر» دلیل متوقف شدن خرید کتاب در وزارت ارشاد را تشریح کرد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۶
 
 
پنجاه و هشتمین شماره از ماهنامه «صنعت نشر» منتشر شد. در این شماره از ماهنامه، دلیل متوقف شدن خرید کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داده شده است.-
جلد ماهنامه
 
جلد ماهنامه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پنجاه و هشتمین شماره از ماهنامه «صنعت نشر» دلیل متوقف شدن خرید کتاب در این وزاتخانه را لزوم بازبینی در انتخاب‌های شورای حمایت از کتاب‌ها عنوان کرده است.

همچنین در این شماره از ماهنامه «صنعت نشر» گزارشی از کم و کیف حضور ایران در شصت و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از زبان علی شجاعی‌صایین، مدیرعامل موسسه خانه کتاب ارایه شده است.
«رویی که نگردد ز کسی، روی کتاب است»، «ناشران از هفته کتاب می‌گویند»، «روزگار نگران‌کننده ناشران؛ مقصر کیست: دولت یا مجلس؟»، «برزخ گرانی کاغذ»، «روزهای سخت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران» و «درک کتاب مهم‌تر از فروش» عناوین برخی از موضوع‌های مندرج در بخش «پرونده ماه» این شماره از ماهنامه «صنعت نشر» محسوب می‌شوند.

در بخش یادداشت‌ها و مقاله‌های این ماهنامه شاهد درج مقاله‌هایی مانند «آموزش در نشر؛ نهالی بی‌باغبان» از محمدعلی صحرانورد، «قلم‌های فارسی، از کتاب‌آرایی تا صنعت نشر کتاب» از مرتضی شمیسا، «نگاهی به کتاب و کتابفروشی؛ پیشخوانی برای کتاب» از مرجان ریاحی و «نشر الکترونیک و پشت پرده‌هایی از بازار کتاب‌های غیرکاغذی» ترجمه راحله فتوحی هستیم.

بخش انتهایی پنجاه و هشتمین شماره از ماهنامه «صنعت نشر» مقاله «تاریخ نشر کتاب در ایران» اثر عبدالحسین آذرنگ را دربردارد.

پنجاه و هشتمین شماره از ماهنامه «صنعت نشر» با مدیرمسوولی نادر قدیانی در 80 صفحه از سوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155836