همزمان با فرا رسیدن ماه محرم

تجدیدچاپ آثار عاشورایی کتاب نیستان همراه با «ماه به روایت آه»

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۳
 
 
تجدید چاپ برخی از آثار عاشورایی سیدمهدی شجاعی، انتشار منظومه عاشورایی «ضربان ذات» و رمانی درباره حضرت ابوالفضل (ع) با نام «ماه به روایت آه» از جمله کتاب‌های تازه چاپ انتشارات «کتاب نیستان»هستند که به مناسبت ماه محرم راهی بازار کتاب شده‌اند. «فصلی برای شیدایی» علی شجاعی که روایت واقعه عاشورا از زبان هفت شاهد این واقعه است نیز در این مجموعه به چاپ سوم رسید._
روی جلد کتاب «فصلی برای شیدایی لیلاها» و «ماه به روایت آه»
 
روی جلد کتاب «فصلی برای شیدایی لیلاها» و «ماه به روایت آه»
سیدمظفر شجاعی، مدیر روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، درباره تجدید چاپ و تازه‌های نشر این انتشارات به مناسبت ماه محرم به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: یکی از جدیدترین کارهای عاشورایی منتشر شده کتاب نیستان منظومه «ضربان ذات» در قالب غزل، مثنوی و سروده قربان ولیئی است که در 54 صفحه و قیمت دو هزار تومان به چاپ رسید.

وی ادامه داد: رمان «ماه به روایت آه» نوشته ابوالفضل زرویی‌نصرآباد نیز چندی پیش به چاپ رسید. این رمان با زبانی ساده و بهره‌گیری از مجموعه‌ای از روایت‌ها درباره حضرت ابوالفضل (ع) به زندگی آن حضرت و گوشه‌های کمتر شناخته شده زندگی ایشان پرداخته است. هفته آینده نیز مراسم رونمایی و نقد و بررسی این اثر برگزار می‌شود.

شجاعی درباره کتاب‌های تجدید چاپ شده این انتشارات توضیح داد: رمانی از سیدمهدی شجاعی با عنوان «پدر، عشق و پسر» به چاپ سی و سوم رسیده و به فرازهایی از زندگی حضرت علی‌اکبر(ع) از زاویه دید اول شخص و از زبان اسب آن حضرت با نام «عقاب» می‌پردازد. چاپ جدید این اثر با قیمت پنج هزار و 500 تومان ارایه شده است.

وی افزود: «آفتاب در حجاب» رمان دیگری از این نویسنده و درباره زندگی حضرت زینب (س) به زبانی ساده و امروزی است که به چاپ بیست و چهارم رسیده و با قیمت 6 هزار و 200 تومان ارایه شده است.

شجاعی از چاپ هفتم کتاب «مردان و رجزهایشان» خبر داد و گفت: این کتاب رجزهای برخی از شهیدان کربلا و اصحاب امام حسین (ع) در روز عاشورا را شامل می‌شود که به کوشش شجاعی گردآوری و ترجمه شده است. این اثر علاوه بر ترجمه رجزها، توضیحات و شرح حال مختصری هم درباره صاحبان رجزها را شامل می‌شود.

وی یادآور شد: چندی پیش نیز چاپ هفتم رمان «سقای آب و ادب» راهی بازار کتاب شد که روایتی از زندگی حضرت عباس(ع) در 10 فصل و براساس مستندات دقیق تاریخی است.

مدیر روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان از انتشار چاپ سوم کتاب «فصلی برای شیدایی لیلاها» خبر داد و گفت: این رمان نوشته سیدعلی شجاعی است و طی آن واقعه عاشورا از زبان هفت نفر از اصحاب امام حسین (ع) روایت و تحلیل و واکاوی می‌‌شود.

این آثار در آستانه ماه محرم تجدیدچاپ شده یا برای نخستین‌بار منتشر شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155066