به مناسب ماه محرم و صفر صورت می‌گیرد

برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در آذربایجان شرقی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۰
 
 
رییس اداره امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از برگزاری بیش از شش نمایشگاه کتاب در شهرستان‌های این استان خبر داد.-
برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در آذربایجان شرقی
 
علی پورحسن در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: این نمایشگاه‌ها به مناسبت‌ ماه‌های محرم و صفر به مدت ده روز برگزار می‌شوند. آثار عرضه شده در این نمایشگاه محتوای مذهبی،‌ عاشورایی و رویدادهای تاریخی ماه‌های محرم و صفر دارند.

وی با بیان این‌که بازدیدکنندگان این نمایشگاه‌ها می‌توانند از تخفیف دست‌کم 10 درصد بهره‌مند شوند،‌ گفت: مجری نمایشگاه‌های فروش کتاب، ناشران بخش خصوصی‌اند.

رییس اداره امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: نمایشگاه‌های کتاب در استان آذربایجان شرقی در مناطق پر رفت‌وآمد تبریز و پنج شهرستان دیگر برپا شده‌اند و اگر استقبال از این نمایشگاه‌های خوب باشد، زمان برپایی آن‌ها را تمدید خواهیم کرد.

وی درباره «جشنواره شعر» استان آذربایجان هم بیان کرد: این اداره در نظر دارد در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی جشنواره شعر را برگزار کند. این جشنواره سالانه است و ما در پایان، آثار برگزیدگان را در قالب کتاب منتشر می‌کنیم.

پورحسن افزود: سال گذشته بیش از 400 شرکت‌کننده از شمال‌غرب کشور در«جشنواره شعر» حاضر و در پایان حدود 55 اثر برگزیده شدند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155016