با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

بیستمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس آغاز شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۵۳
 
 
بیستمین کنگره شعر دفاع مقدس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز آغاز شد. میهمانان این کنگره پیش از آغاز برنامه‌های کنگره در گلزار شهدای تبریز حاضر شدند و به مقام شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادای احترام کردند.-
بیستمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس آغاز شد
 
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به تبریز، بیستمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس لحظاتی پیش با حضور دکتر سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهر آغاز شد.
 
همچنین آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز و احمد علیرضابیگی، استاندار آذربایجان شرقی از میهمانان ویژه این کنگره‌اند. 

قرار است در بیستمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس از محمدجواد محبت و عباس باقری به عنوان دو پیشکسوت شعر دفاع مقدس تجلیل شود. 

10‌هزار قطعه شعر به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که از این میان دو هزار اثر برتر در قالب کتاب‌های «پر‌نده‌اي كه از سرزمين من به پرواز درآمده» ، «ميدان‌هاي تحرير» و «لغت‌نامه ماهيان» منتشر شده‌اند و در آیین اختتامیه این کنگره (نهم آبان‌ماه) از این آثار رونمایی خواهد شد. 

در این کنگره علاوه بر شاعران برگزیده از 50 شاعر پیشکسوت نیز دعوت شده است که سیمین‌دخت وحیدی، علی‌محمد مودب، حمید‌رضا شکارسری، رضا اسماعیلی، بیژن ارژن، محمدرضا سهرابی‌نژاد، حسین اسرافیلی، محمد‌جواد محبت، عباس براتی‌پور و عباس باقری از جمله این شاعران‌اند. 

بیستمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس عصر فردا (نهم آبان‌ماه) در سالن مجتمع رفاهی پتروشیمی شهر تبریز (باغلار باغی) به کار خود پایان خواهد داد.

خبرهای تکمیلی مراسم آغاز این کنگره متعاقبا در ایبنا منتشر خواهد شد.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 152801