انجمن ناشران کتاب کودک برای علیان جاسبی مراسم یادبود می‌گیرد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۴۴
 
 
انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک مراسم یادبودی را برای زنده‌یاد محمدرضا علیان جاسبی مدیر فقید انتشارات پیام آزادی برگزار می‌کند.-
انجمن ناشران کتاب کودک برای علیان جاسبی مراسم یادبود می‌گیرد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به دنبال درگذشت محمدرضا علیان جاسبی، مدیر انتشارات پیام آزادی، انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک مراسم یادبود و گرامیداشت یاد و خاطره وی را برگزار می‌کند.
 
این مراسم چهارشنبه 3 آبان با حضور نویسندگان و ناشران ادبیات کودک و نوجوان از ساعت 16 تا 17 و 30 دقیقه در مسجد نور واقع در میدان جهاد تهران برگزار خواهد شد.
 
محمدرضا علیان جاسبی سال‌ها با نشر و کتابت آشنا بود و اکثر نویسندگان و مولفان نیز آثاری را برای انتشار به او سپرده‌اند. وي متولد 1327 در تهران بود که از سال 1357 فعالیت انتشاراتی خود را با تاسیس «انتشارات پیام آزادی» آغاز کرد.  
 
او علاوه بر حضور در هیات مدیره انتشارات، قائم مقام انجمن اسلامی ناشران و کتابفروشان، عضو انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان و عضو هیات مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی بود.  
  
 انتشارات پیام آزادی بیش از 800 عنوان کتاب را با شمارگانی بیش از 30 میلیون جلد در کارنامه خود دارد. این ناشر به عنوان نخستین ناشر نمونه کشوری در حوزه کودک و نوجوان در سال 1370 و ناشر برگزیده دفاع مقدس، ناشر برگزیده خادم قرآن و چند نوبت ناشر نمونه نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 152210