داوری بیست‌ویکمین جشنواره کتاب‌های برتر دانشگاهی آغاز شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۱۰
 
 
دبیر بیست‌ویکمین جشنواره کتاب‌های برتر دانشگاهی از آغاز داوری کتاب‌های رسیده به این جشنواره در سه کمیته مختلف خبر داد._
مجید جهانی
 
مجید جهانی

دبیر بیست‌ویکمین جشنواره کتاب‌های برتر دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره جزییات داوری کتاب‌های ارسالی به این جشنواره گفت: تاکنون سه کمیته مختلف در رشته‌های «علوم اجتماعی و رفتاری»، «علوم پایه» و «فنی و مهندسی» تشکیل شده است. 
به گفته وی گزینش اولیه آثاری که در این حوزه‌ها به دبیرخانه همایش رسیده‌اند به پایان رسیده است.

مجید جهانی افزود: کمیته‌های کشاورزی در هفته آینده و کمیته‌های معماری و هنر و دامپزشکی در اواخر همین هفته تشکیل خواهند شد. این کمیته‌ها که به طور تخصصی به بررسی آثار می‌پردازند، آثار منتخب را به هیات‌داوران جشنواره کتاب برتر دانشگاهی معرفی می‌کنند.

وی معیارهای داوری این دوره را به نسبت سال گذشته بی تغییر دانست و درباره تعداد آثار رسیده برای داوری در این دوره افزود: سال گذشته 560 اثر به جشنواره ارسال شد اما در امسال داوری‌ها از میان 750 اثر صورت می‌پذیرد.

جهانی ادامه داد: تمام آثار با کیفیتی که بر اساس معیارهای داوران این همایش نوشته شده باشند برگزیده می‌شوند و محدودیت خاصی در انتخاب وجود ندارد. همچنین در صددیم در حوزه علوم انسانی تمام آثار چاپ شده را بررسی کنیم و به داوری کتاب‌هایی که به این جشنواره ارسال نشده‌اند هم بپردازیم تا انتخاب‌ها از میان تمام آثار دانشگاهی چاپ شده در کشور باشد. 

در این دوره، کتاب‌هایی که اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به زبان‌های خارجی تالیف کرده‌اند، در بخش بین‌الملل بررسی خواهند ‌شد.

بیست‌ویکمین جشنواره انتخاب کتاب‌های برتر دانشگاهی از سوی انتشارات دانشگاه تهران در مراسمی به طور اختصاصی و با حضور رسانه‌های دیداری و شنیداری برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 151251