رییس اداره امور کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی:

اهدای کتاب، فرهنگی که باید گسترش یابد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۷
 
 
رییس امور کتابخانه‌‌های عمومی استان آذربایجان غربی گفت: اهدای کتاب فرهنگی غنی است که از طریق انجمن خیران کتابخانه ساز دنبال می‌شود و مطبوعات، خبرگزاری‌ها و صدا و سیما می‌توانند از طریق تبلیغات، آن را نهادینه کنند._
تصویر تزیینی است
 
تصویر تزیینی است

نرگس فرحبخش، درگفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،با بیان این‌که یکی از اهداف انجمن خیران کتابخانه‌ساز این استان گسترش فرهنگ اهدای کتاب‌های شخصی از سوی افراد و اعضای کتابخانه‌ها است، عنوان کرد: توجیه شفاهی و چهره‌ به چهره اعضای کتابخانه‌ها و اشخاص از جمله اهداف و برنامه‌های اعضای این انجمن برای ترویج فرهنگ اهدای کتاب است.

وی درباره فعالیت انجمن خیران کتابخانه‌ساز استان آذربایجان غربی گفت: این انجمن از سال 90 با داشتن دبیر خانه‌ مستقل از نهاد کتابخانه‌های کشور، در تهران شروع به کار کرد و از ابتدای امسال فعالیت خود را در استان‌ها آغاز کرده است.

رییس اداره امور کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی گفت: انجمن خیران کتابخانه‌ساز این استان بعد از انجام مقدمات، از اردیبهشت ماه امسال، با دریافت مجوز  و 15 عضو  به طور رسمی فعالیت می‌کند.

فرحبخش درباره اهداف تشکیل انجمن خیران کتابخانه‌ساز در استان‌ها اظهار کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی، افزایش فضای فیزیکی کتابخانه‌ها، تامین منابع و تجهیز کتابخانه‌ها و فرهنگسازی برای اهدای کتاب ازسوی  مردم، با تبلیغات و برنامه‌های این انجمن به عنوان معتمدان استانی از اهداف بزرگ انجمن خیران کتابخانه‌ساز این استان است.

وی با اشاره به اعلام موجودیت انجمن خیران کتابخانه‌ساز استان آذربایجان غربی طی یک نشست خبری عنوان کرد: فردا ساعت 11 صبح در تالار جلسه‌های اداره کتابخانه‌ مرکزی ارومیه، نشست خبری با عنوان اعلام ثبت انجمن خیران کتابخانه‌ساز  تشکیل می‌شود و مدیر عامل انجمن، علی آخوندیان نیز در این نشست به پرسش های خبرنگاران پاسخ خواهد داد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 151246