در نمایشگاه استانی کتاب قزوین

بازدیدکنندگان با خدمات کتابخانه‌ای آشنا می‌شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۵۲
 
 
غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین در نمایشگاه استانی کتاب قزوین می‌کوشد بازدیدکنندگان این نمایشگاه را با خدمات گوناگون کتابخانه‌ای آشنا کند._
احمد دولتی
 
احمد دولتی
احمد دولتی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: در غرفه این اداره کل خدمات کتابخانه‌ای به نمایش گذاشته می‌شوند و بازدیدکنندگان با نرم‌افزار «پیام مشرق» آشنا شده و نحوه کارکرد این نرم‌افزار را به‌ وسیله «اینترنت» و «اینترانت» آموزش می‌بینند.

وی ادامه داد: همچنین در این نمایشگاه بروشورهای معرفی خدماتی نظیر «شبکه کتابخوانان حرفه‌ای»،‌ «طرح کتاب من»، «پیام مشرق» و «فرم‌های مسابقات فرهنگی» را عرضه می‌کنیم و بازدیدکنندگان هم می‌توانند با کمک بلوتوث از مطالب 40 عنوان کتاب بهره‌مند شوند.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین گفت: در غرفه این اداره جدیدترین و با محتواترین کتاب‌ها در گروه‌های سنی مختلف معرفی می‌شوند. بازدیدکنندگان نیز در 10 رده با کتاب‌هایی متنوع در حوزه‌های ادبیات، دین، جغرافیا،‌ تاریخ و علوم کاربردی آشنا خواهند شد.

وی درباره استقبال از این نمایشگاه عنوان کرد: استقبال از نمایشگاه استانی قزوین نسبتا مطلوب بوده است و اغلب بازدیدکنندگان خرید سالانه کتاب خود را در نمایشگاه‌های استانی کتاب انجام می‌دهند، چرا که در نمایشگاه‌‌های کتاب علاوه ‌بر تخفیف‌های ویژه‌، آثار ناشران مختلف در یک مکان فرهنگی وجود دارند.

دولتی افزود: در نمایشگاه کتاب قزوین بیش از 300 ناشر حضور دارند که 30 هزار عنوان کتاب را عرضه می‌کنند، این فرصت خوبی برای انتخاب برتر بازدیدکنندگان به‌شمار می‌آید.

وی گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برای برپایی فعالیت‌های جانبی و نشست‌های تخصصی ـ فرهنگی نمایشگاه کتاب تعامل دارد.

نمایشگاه کتاب استان قزوین از 16 تا 22 مهرماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین برپاست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 151226