اسماعیلی: از هر برنامه‌ای براي افزایش سرانه مطالعه حمايت مي‌كنيم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۹
 
 
سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اعضاي ستاد هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران با تاكيد بر دوري از كارهاي كليشه‌اي گفت: از هر برنامه، پيشنهاد و راهكار نو و مبتكرانه براي بالا رفتن سرانه مطالعه در كشور حمايت مي‌كنيم.-
علی اسماعیلی
 
علی اسماعیلی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اعضاي ستاد هفته كتاب با اشاره به وظايف ديني و تاكيدات دين مبين اسلام بر صرفه‌جويي اظهار کرد: ما بايد نسبت به بكارگيري آموزه‌هاي ديني در امور و مسایل جاري زندگي شخصي و اداري اهتمام جدي داشته باشيم. اعضاي ستاد برگزاري هفته كتاب باید پيشگام اين موضوع و زمينه‌ساز فرهنگ صرفه‌جويي در همه ابعاد باشند.

وي با اشاره به وضعيت كاغذ در شرايط كنوني خواستار توجه جدي به مقوله صرفه‌جويي و دوري از اسراف در اين حوزه شد و گفت: اين ستاد با تدوين دستورالعملي نسبت به صرفه‌جويي در مصرف كاغذ در تمامي سطوح در جامعه به‌ويژه در دستگاه‌هاي دولتي اقدام كند.

سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي فرهنگسازي و تغيير نگاه‌ها و الگوسازي جديد در شيوه مصرف كاغذ را يكي ديگر از اولويت‌ها در هفته كتاب دانست و عنوان کرد: اعضاي ستاد هفته كتاب نسبت به برنامه‌ريزي آن در اين هفته اقدام كنند.

وي بهره‌گيري از تكنولوژي روز در حوزه نشر و توسعه نشر ديجيتال در كشور را از ديگر اقداماتي دانست كه اعضاي ستاد هفته كتاب بايد نسبت به آن فرهنگسازي كنند. 

اسماعيلي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به حضور جدي و تاثيرگذار همه نهادهاي دولتي و غيردولتي در ستاد هفته كتاب بیان کرد: اين حضور پرشور نشان از دغدغه همه دستگاه‌ها به مساله كتاب و كتابخواني در جامعه است. اين موضوع را بايد قدر دانست و به فال نيك گرفت و براي آن برنامه‌ريزي كرد.

سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت ارشاد همچنين به حضور فعالانه ايران در نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت اشاره كرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هفتصد عنوان كتاب از تازه‌هاي نشر ايران را در اين نمايشگاه عرضه خواهد كرد. همچنين عناويني نيز با موضوع پيامبر اسلام (ص) در غرفه ايران در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وی فعال شدن استان‌هاي كشور در ايام هفته كتاب با هدف هم‌افزايي و حمايت از راه‌اندازي «راديو كتاب» را از ديگر اولويت‌هاي اين ستاد دانست و گفت: امسال برنامه‌ريزي شايسته از سوي ستاد مركزي هفته كتاب براي اختصاص يكي از روزهاي هفته به اهداي كتاب صورت گيرد.

بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «يادگار ماندگار» از 20 تا 27 آبان‌ماه در سراسر كشور برگزار مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 151166