قزوه جایزه کتاب فصل را به محسن پزشکیان اهدا کرد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۷
 
 
علیرضا قزوه که دیروز کتاب «صبح بنارس» شامل سروده‌های او، به عنوان برگزیده بخش شعر بیست و یکمین جایزه «کتاب فصل» معرفی شد، این جایزه را از نظر مادی و معنوی به محسن پزشکیان، شاعر فقید سروده‌های انقلابی تقدیم کرد.-
علیرضا قزوه
 
علیرضا قزوه

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «صبح بنارس» سروده قزوه مجموعه شعری 158 صفحه‌ای است که در بخش شعر بیست و یکمین جایزه «کتاب فصل» به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی شد. 

قزوه در وبلاگش با عنوان «عشق علیه‌السلام» نوشته است: «امروز شنیدم کتاب «صبح بنارس» که شعرهای پنج سال آخر من در هند بود و از سوی انتشارات شهرستان ادب منتشر شده بود، جایزه بیست و یکمین دوره «کتاب فصل» را در بخش شعر به خود اختصاص داده است. ارزش مادی و معنوی این جایزه را تقدیم می کنم به زنده یاد محسن پزشکیان، شاعری که در عین شایستگی هرگز فرصت شناخته شدن نیافت. شاعری از اهل مبارزه و اعتراض که از زندانیان زمان شاه بود و در اوایل انقلاب برای دیدار امام به قم می‌رفت که در تصادفی با فرزند کوچکش به دیار باقی شتافتند. خدایشان بیامرزاد.»
 
بنا به پیگیری خبرنگار «ایبنا» قزوه هم‌اکنون در ایران نیست و دیروز نیز نتوانست برای دریافت جایزه‌اش به سرای اهل قلم بیاید. وی مسوول فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در هند است و اکنون نیز برای انجام ماموریت خود در این کشور سکونت دارد.

علیرضا قَزوه متولد بهمن 1342 در گرمسار، رییس مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو است.

«غزل معاصر ایران»، «مولا ویلا نداشت»، «شبلی و آتش»، «پرستو در قاف»، «دو رکعت عشق»، «قطار اندیمشک و ترانه‌های جنگ»، «با کاروان نیزه»، «من می‌گویم، شما بگریید» و «چمدان‌های قدیمی قزوه» عنوان برخی از آثار منتشر شده این شاعر هستند.

دو مجموعه شعر «صبح بنارس» و «چمدان‌های قدیمی قزوه» امسال از این شاعر به چاپ رسیده‌اند.

مجموعه شعر «صبح بنارس» در 158 صفحه، شمارگان سه هزار نسخه و قیمت چهار هزار تومان از سوی نشر سلمان پاک به چاپ رسید. 

آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جایزه «کتاب فصل» عصر دیروز (چهار مهر) در سرای اهل قلم برگزار شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149961